رهاتل

تلاش میلیاردر هندی برای حذف نسل دوم شبكه تلفن همراه

تلاش میلیاردر هندی برای حذف نسل دوم شبكه تلفن همراه به گزارش رهاتل موکش آمبانی، میلیاردر هندی از دولت هند خواست به راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه و برچیدن نسل دوم قدیمی شتاب ببخشد.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، موکش آمبانی، ثروتمندترین شخص آسیا و رئیس هیات مدیره شرکت ریلاینس اینداستریز در سخنانی در کنگره موبایل هند اظهار داشت: حداکثر ۳۰۰ میلیون مشترک تلفن همراه در هند همچنان در دوران نسل دوم تلفن همراه مانده اند. من به شما اطمینان می دهم که جیو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ پیشگام انقلاب ۵G در هند خواهد بود. نسل دوم شبکه های همراه هند توسط شرکتهای رقیب شامل بهاراتی ایرتل و ودافون آیدیا اداره می گردند.

تلاش آمبانی برای تسریع راه اندازی شبکه تلفن همراه ۵G به شرکت ریلاینس جیو اینفوکام که در سال ۲۰۱۶ بخش مخابراتی را با جنگ تعرفه مختل کرد و الان با بیشتر از ۴۰۰ میلیون مشترک، بزرگترین اپراتور تلفن همراه هند است، برتری می بخشد. جیو بعنوان یک شبکه جدید برخلاف شرکتهای بهاراتی و ودافون آیدیا، کاربران تلفن همراه نسل دوم بی سیم را ندارد. آمبانی اغلب اعلام نموده که جیو آماده نسل پنجم است در حالیکه رقیبان مقروض و ضررده این شرکت انجام چنین سرمایه گذاریها را دشوار خواهند یافت.

سونیل میتال، میلیاردر هندی که بهاراتی ایرتل را در کنترل دارد، در همین رویداد اعلام نمود که هند ظرف دو تا سه سال آینده برای ۵G آماده خواهد بود.

آمبانی خواهان ضریب نفوذ بیشتر و دسترسی پذیری راحتتر تلفنهای هوشمند شد و اظهار داشت: اقدامات سیاستی فوری برای تضمین امکان تهیه تلفنهای هوشمند توسط افراد محروم ضروریست.

ریلاینس اینداستریز در ژوییه با گوگل قراردادی منعقد کرد که به باعث آن این زیرمجموعه آلفابت ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه گزاری نموده و در ابتکارهای فناوری با این شرکت هندی همکاری می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، ریلاینس اینداستریز از تأمین کنندگان داخلی خواسته است ظرفیت تولید تلفن هوشمند در هند را در دو سال آینده به ۲۰۰ میلیون دستگاه بالا برند. این شرکت سرگرم مذاکره با شرکتهای مونتاژ برای تولید مدلی از تلفن جیو است که با آندروید گوگل کار می کند و حدود ۴۰۰۰ روپیه (۵۴ دلار) قیمت خواهد داشت.
1399/09/20
12:44:30
5.0 / 5
1258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات