رهاتل

استارتاپی كه تحریم و كرونا مانع موفقیتش نشد

استارتاپی كه تحریم و كرونا مانع موفقیتش نشد به گزارش رهاتل شركت سنس تایم كه بزرگترین شركت هوش مصنوعی چین به حساب می آید، علیرغم این كه از جانب دولت ترامپ تحریم شد، با بهره برداری از تقاضای رو به رشد برای نرم افزار تشخیص چهره اش در دوران كرونا از رونق و شكوفایی كسب و كارش برخوردار شده است.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، شو بینگ، یکی از موسسان سنس تایم اظهار نمود: درآمد این استارتاپ مستقر در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۴۷ درصد افزایش یافت و به پنج میلیارد یوان معادل ۷۲۰ میلیون دلار رسید و مشتریانش ۵۰۰ مورد افزایش یافته و به ۱۲۰۰ مشتری رسیده اند. گفته منابع آگاه، فروش سال جاری این شرکت در راه رشد ۸۰ درصدی قرار دارد و به حدود ۹ میلیارد یوان می رسد و سود خالصش دو برابر می شود.

شو در مصاحبه تلفنی اظهار داشت: ما شاهد تقاضای کسب و کارها برای راههایی به منظور پیشگیری از افزایش شیوع کرونا بوده ایم.

این روند رشد، شرکت سنس تایم را به فکر عرضه اولیه عمومی در بازار سهام انداخته و این شرکت به دنبال کسب ۱.۵ میلیارد دلار نقدینگی است که ارزش سنس تایم را به ۸.۵ میلیارد دلار خواهد رساند و راه را برای فروش سهام هموار می کند.

این شرکت که حامیانش شامل سافت بانک گروپ، تماسک هولدینگز و علی بابا گروپ هولدینگ هستند تمایل دارد در بازارهای هنگ کنگ و چین سهامش را عرضه نماید.

پاندمی کووید ۱۹ از هشت ماه پیش که برای اولین بار در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد فوق العاده جنجال برانگیز بوده است. کشورهایی مانند آمریکا مقامات چین را بابت سانسور اطلاعات درباره شیوع این بیماری که می توانست روند شیوع آنرا آهسته کند، هدف انتقاد قرار داده اند. حالا اقتصاد چین به سرعت در حال بهبود از این بحران است در حالیکه آمریکا و خیلی از کشورها برای احیای اقتصادی از نتایج سنگین کرونا به دشواری تلاش می کنند.

مقامات چین با تاکید بر قوانین و فناوریهایی که دولتهایی نظیر آمریکا در مقابل آنها مقاومت می کنند، موفق شده اند. هنگامی که جمعیت جدیدی از بیماران کووید ۱۹ در شمال شرق چین شکل گرفتند، دولت چین برای رصد ورودیهای مترو، حسگرهایی را نصب کرد. این دوربینها توسط سنس تایم فراهم شده بودند و قادر هستند تشخیص دهند که آیا مسافران ماسک استفاده می نمایند و دمای بدن آنها و صورتهایشان را حتی با وجود داشتن ماسک شناسایی کنند.

این نمونه ای از حمایت حزب کمونیست چین از شرکتهای فناوری نظیر سنس تایم، هواوی تکنولوژیز، تنسنت هولدینگز و بایت دنس است که هدف حمله دولت ترامپ قرار گرفته اند. این کشور متعهد شده است ۱.۴ میلیارد دلار برای توسعه صنعت فناوری خود هزینه کرده و از بخشهای کلیدی در آمریکا جلو بزند.

در شرایطی که دولت چین موارد انتشار کرونا را ردگیری می کند، نگرانیهای حریم خصوصی کنار زده شده اند و اقداماتی که از جانب پکن تایید شده اند به دولتهای محلی، شرکتها و مجتمعهای مسکونی اجازه داده اند دستگاههای تشخیص چهره را بدون مقاومت چندانی بکار بگیرند.

استفاده گسترده از این تکنولوژی ضد شیوع کرونا، نگرانیهای حریم خصوصی را برانگیخته است و در آوریل بیشتر از ۱۳۰ گروه مدافع حقوق بشر با انتشار نامه ای خواهان احتیاط در مقابل توسعه قدرتهای نظارتی شدند.

با این حال کسب و کار شرکت سنس تایم رونق دارد و این شرکت با ۱۲۷ شهر چین جهت استفاده از این دوربینها به منظور تحلیل همه اطلاعات از ترافیک گرفته تا امنیت مجتمعهای مسکونی همکاری می کند. برنامه تشخیص چهره سنس تایم که به سیستم ارتباطی هوشمند مشهور است، در شهرهای گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فناوری سنس تایم به این علت موثر واقع شده که روی آمار چهره فردی که ماسک نزده زوم می کند و شناسایی وی را امکان پذیر می سازد. البته سنس تایم تنها شرکتی نیست که روی طراحی این فناوری کار کرده است. بعنوان مثال دانشگاه ووهان هم نرم افزار رقیبی را طراحی نموده که تا ۹۰ درصد دقیق کار می کند.
1399/05/31
21:17:13
5.0 / 5
1860
تگهای خبر: تكنولوژی , تلفن , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات