رهاتل
در جمع خبرنگاران عنوان شد:

اینستاگرام بومی وام نگرفت، اخطار درباره پوچ افزارهای اندرویدی

اینستاگرام بومی وام نگرفت، اخطار درباره پوچ افزارهای اندرویدی به گزارش رهاتل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت وام توسط شركتی كه بعنوان عرضه كننده سرویس اینستاگرام بومی مطرح می گردد را رد كرد و اظهار داشت: این شركت تابحال مذاكره ای برای دریافت وام نداشته است.به گزارش رهاتل به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران، در مورد جایگزین بومی شبكه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وام از این وزارتخانه تصریح كرد: در ارتباط با مبحث جایگزینی اینستاگرام اطلاعی ندارم.
وی افزود: شركتی كه شبكه اجتماعی بومی «جیكوپیك» را طراحی نموده بود، در ابتدا درخواستی برای وام از سمت وزارت ارتباطات داشت ولی به هیچ وجه جلو نیامد، وامی دریافت نكرد و حتی عرضه محصولاتش را هم به صورت جدی پیگیری نكرد اما الان اطلاعی ندارم كه این محصول در چه وضعیتی است و مذاكره و مكاتبه ای با ما درباره دریافت وام هم نداشته است.
هشدار درباره پوچ افزارهای اندرویدی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره گزارش مركز «ماهر» در خصوص وجود تعداد زیادی از اپلیكیشن های اندرویدی در بازارهای ایرانی اضافه كرد: این گزارش را مركز «ماهر» تهیه و به ماركت های اندرویدی اعلام نمود كه این نرم افزارهای مخرب را از بازار خود حذف كند.
آذری جهرمی اظهار داشت: خیلی از این پوچ افزارها با هدف تبلیغات و برخی هم برای كاوش ارز دیجیتال طراحی شده اند كه از منابع كاربر همچون منابع اطلاعاتی و پردازشی، بدون آگاهی وی استفاده می نمایند و بازارهای اندرویدی موظف به حذف این نرم افزارها هستند.
وی با اشاره به اینكه سازمان فناوری اطلاعات مطابق با استخراج این اپلیكیشن های مخرب توسط مركز ماهر، اطلاعیه ای به تمامی بازارهای فروش اپلیكیشن های موبایل عرضه كرده است، اضافه كرد: به لحاظ قانونی، این بازارها الزامی به رعایت نظرات ما ندارند و قانون به ما اختیار نداده كه در این زمینه وارد عمل شویم مگر اینكه بخواهیم از این ماركت ها با استفاده از دستگاه قضا شكایت نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: فعلاً این مورد در دست بررسی می باشد و نتایج آنرا اعلام می نماییم.
اجرای قانون حذف اشتراك تلفن ثابت پیگیری می شود
آذری جهرمی در مورد اجرای قانون حذف اشتراك تلفن ثابت از قبوض مشتركان و عدم اجرای آن توسط شركت مخابرات اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات این قانون را ابلاغ كرده است و ما پیگیر اجرای آن خواهیم بود كه آیا مخابرات آنرا اجرا كرده است؟
وی درباره آخرین وضعیت گوشیهای توقیف شده در گمرك تاكید كرد: بنابر این بود كه وزارت صمت پیگیر این مورد باشد و از آخرین وضعیت گوشیها اطلاعی ندارم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور در مورد تعیین تكلیف دو شبكه اجتماعی «هاتگرام»، «تلگرام طلایی» و مستقل شدن آنها از تلگرام با عنایت به اتمام مهلت در نظر گرفته شده، پاسخی نداد.

1397/10/11
13:44:11
5.0 / 5
4441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات