رهاتل
معاون وزیر ارتباطات:

سامانه ثبت گوشی مسافری به نیروی انتظامی وصل شد

سامانه ثبت گوشی مسافری به نیروی انتظامی وصل شد رهاتل: معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: سامانه ثبت گوشیهای مسافری با اتصال به سامانه نیروی انتظامی افتتاح شد و از این پس هر مسافر، تنها امكان ثبت یك گوشی با كد ملی و شماره پاسپورت خویش را خواهد داشت.حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در جهت ساماندهی ورود گوشیهای مسافری به كشور و جلوگیری از قاچاق این كالا، سامانه ثبت گمركی این گوشیها به راه افتاده است. این سامانه امكانی فراهم نموده كه مسافرانی كه با خود گوشی به كشور وارد می كنند، در این سامانه رجیستر می شوند.
وی توضیح داد: تا قبل از این هر مسافر محدودیتی برای ورود گوشی موبایل به كشور نداشت و می توانست با كدملی خود هرتعداد گوشی وارد كند. اما الان با هماهنگی صورت گرفته با نیروی انتظامی و گمرك، هر مسافر امكان ورود یك گوشی با یك كدملی و پاسپورت را خواهد داشت.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه در این سامانه شخص مسافر، می تواند با پرداخت عوارض گمركی نسبت به ورود گوشی به كشور و ثبت رجیستری آن اقدام نماید، افزود: بدین سان در این سامانه تنها مسافرانی كه وارد كشور می شوند، گوشی خویش را با كارت ملی و شماره پاسپورت ثبت می كنند و از این طریق می توان جلوی ورود گوشیهایی كه با استفاده از واردكنندگان موبایل و به اسم مسافری وارد كشور می گردد را گرفت.
رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اضافه كرد: تابحال مشكل در اتصال سامانه گمرك به نیروی انتظامی وجود داشت كه الان این مشكل برطرف و سامانه فعال گشته است كه در نهایت با هماهنگی انجام شده، رجیستری و ثبت شناسه گوشیها هم اتفاق می افتد.
وی درباره انتشار برخی اخبار در خصوص تصمیم جدید دولت برای واگذاری گوشی به نرخ دولتی در بازار به هر فرد با عرضه كارت ملی، اظهار داشت: در این باره چیزی نشنیدم؛ البته مسئولیت نظارت و اعمال قوانین در بازار برعهده وزارت صنعت است و وزارت ارتباطات در این زمینه نقشی ندارد.
به گزارش رهاتل به نقل از مهر، نوسانات نرخ ارز در بازار و افزایش چندبرابری قیمت گوشی موبایل در ماههای اخیر، سبب كندی واردات این كالا در كشور شده است. بنابراین عده ای به صورت مسافری نسبت به وارد كردن این گوشیها به صورت تكی و به اسم مسافری اقدام نموده و این گوشیها را به نرخ ارز آزاد در بازار می فروشند.

1397/08/23
13:45:06
5.0 / 5
5103
تگهای خبر: فروش , گمرك , موبایل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات