رهاتل

سرنوشتی كه با نپرداختن قبض موبایل در انتظار شماست

سرنوشتی كه با نپرداختن قبض موبایل در انتظار شماست رهاتل: قطع شدن خط موبایل درصورتی كه كاربر به پرداخت بدهی خود اقدام نكند، ممكن است برای هر یك از مشتركان خطوط دائمی رخ دهد. لازم است مشتركان اپراتورهای همراه به جهت اینكه به رویه های قطع بدهی دچار نشوند، صورتحساب تلفن همراهشان را به موقع پرداخت كنند تا عدم پرداخت به سلب امتیاز سیم كارت منجر نشود.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، بعد از ارسال پیامك صورتحساب در سیم كارت های دائمی همراه اول، مشتركان تا ۲۱ هر ماه مهلت پرداخت دارند. در صورتی كه طی دو دوره متوالی، قبض پرداخت نشود، ۷۲ ساعت مانده به مهلت پرداخت، اخطار قطع برای مشترك ارسال می گردد و سپس درصورت نپرداختن بدهی، خط تلفن، قطعِ یك طرفه تمام دوره خواهد شد. بعد از رسیدن صورت حساب میان دوره به ۸۰ درصد ودیعه، پیامك اطلاع رسانی ارسال و در ۱۰۰ درصد ودیعه، خط قطعِ یك طرفه میان دوره می گردد.
با عنایت به نوع قطع آخر دوره یا میان دوره، دو هفته تا یكسال بعد خط قطع دوطرفه می گردد. بلافاصله پس از قطع دو طرفه، نامه اخطار سلب امتیاز با مهلت یك ساله برای مشترك ارسال و درنهایت درصورت عدم پرداخت بدهی، بر مبنای مصوبه ۲۰۷ رگولاتوری خط سلب امتیاز می گردد.
در مورد سیم كارت های دائمی ایرانسل، در صورتی كه مبلغ صورت حساب، بیشتر از ۱۲هزار تومان باشد، قبض كاغذی به نشانی پستی مندرج در پرونده ارسال می گردد. بعد از صدور صورت حساب، در صورت تمام نشدن حد اعتبار موجود، كاربران تا روز ۲۸ ماه های فرد (فروردین، خرداد، مرداد، مهر، آذر و بهمن) مهلت پرداخت دارند. همینطور در صورت حساب های جدید، كاربران می توانند حداكثر تا سه دوره و تا مبلغ ۲۰ هزار تومان پرداخت را به تعویق بیندازند.
در صورتی كه مشترك تا مهلت مقرر صورت حساب را پرداخت نكند، بعد از چهار روز خط ایرانسل دائمی به صورت خودكار به حالت تعلیق یك طرفه درخواهد آمد. بعد از گذشت ۵۷ روز از تعلیق یك طرفه و عدم پرداخت مبلغ، خط به صورت خودكار به حالت تعلیق كامل (دو طرفه) درخواهد آمد. اگر بعد از گذشت ۱۴۰ روز از صدور صورت حساب (۵۱ روز پس از قطع دوطرفه)، اقدام به تسویه حساب نشود، شركت ایرانسل مجاز است شماره تلفن همراه مشترك را از شبكه حذف و امتیاز مالكیت را سلب كند.1397/03/27
15:04:41
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: اپراتور , تلفن , تلفن همراه , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات