رهاتل
كلادفلر و ابر آروان رهبران بازار ایران:

استفاده بیشتر از ۵۵درصد وبسایت های ایرانی از CDN و DNS ابری

استفاده بیشتر از ۵۵درصد وبسایت های ایرانی از CDN و DNS ابری به گزارش رهاتل، کلادفلر و ابر آروان رهبران بازار ایران می گویند بیشتر از ۵۵درصد وبسایت های ایرانی با رتبه ی جهانی زیر یک میلیون از CDN و DNS ابری استفاده می نمایند.به گزارش رهاتل به نقل از مهر، تحقیقات بازار ابر آروان نشان داده است از یک میلیون دامنه ی برتر رتبه بندی شده از جانب وب سایت Tranco، چهار هزار و هشتصد و دو دامنه، ایرانی هستند. ۵۶ درصد از این دامنه ها از CDN و DNS ابری و حدود ۴۴ درصدشان از خدمات غیر ابری بهره می برند. بعلاوه، با وزن دهی به این دامنه ها برپایه رتبه ی Tranco، حدود ۵۹ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از سرویسهای ابری بهره می برند.
این پژوهش نشان داده است بازیگران اصلی حوزه ی ارائه ی CDN و DNS ابری ایران، کلادفلر و ابر آروان بعنوان سرویس دهنده ی خارجی و داخلی خدمات ابری (Public Cloud) هستند.
نزدیک به ۵۶ درصد وبسایت های ایرانی با رتبه ی جهانی زیر یک میلیون از CDN و DNS ابری و حدود ۴۴ درصد این وبسایت ها از خدمات غیر ابری استفاده می نمایند. به این واسطه نزدیک به ۵۹ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از CDN و DNS ابری و حدود ۴۱ درصد از خدمات غیر ابری بهره می برند.

۳۱.۳۰ درصد از وبسایت های ایرانی که رتبه ی جهانی زیر یک میلیون دارند از خدمات کلادفلر و ۲۲.۳۰ درصد از این وبسایت ها از خدمات ابر آروان استفاده می نمایند. به دنبال استفاده ی این سایت ها از CDN و DNS کلادفلر و ابر آروان، ۲۳.۲۱ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از سرویسهای کلادفلر و ۲۰.۷۲ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از CDN و DNS ابر آروان بهره می برند.
این پژوهش نشان داده است چیزی بیشتر از نیمی از وبسایت های ایرانی استفاده کننده از خدمات ابری که به واسطه ی ترافیک و بازدید بالای شان در رتبه بندی جهانی زیر یک میلیون قرار می گیرند از CDN و DNS ابری کلادفلر استفاده می نمایند. هم چنین سهم کلادفلر بعنوان سرویس دهنده ی خارجی خدمات ابری در ایران حدود ۱.۵ برابر سهم ابر آروان است.

باوجود سهم بیش تر کلادفلر نسبت به ابر آروان از وبسایت های ایرانی با رتبه ی جهانی زیر یک میلیون، میزان تأثیر ابر آروان روی کاربران نهایی خدمات آنلاین فاصله ی چندانی با تأثیر کلادفلر روی کاربران نهایی خدمات آنلاین ندارد. حتی در بعضی محدوده ها تأثیر ابر آروان روی کاربران نهایی خدمات آنلاین بیش تر از کلادفلر است. برای نمونه ابر آروان هم دارای سهم بیش تری از وبسایت های ایرانی با رتبه ی جهانی یک تا پنج هزار است، هم تأثیر بیش تری روی کاربران نهایی خدمات وبسایت های این محدوده دارد.
اگر ابر آروان و کلادفلر را در نظر نگیریم، تنها ۲.۰۲ درصد وبسایت های ایرانی که به واسطه ی بازدید بسیار زیاد و ترافیک بالا رتبه ی جهانی زیر یک میلیون دارند از خدمات سایر سرویس دهندگان داخلی و خارجی CDN و DNS ابر عمومی (Public Cloud) استفاده می نمایند.
در مجموع سهم ابر آروان و کلادفلر از وبسایت های ایرانی با رتبه ی جهانی زیر یک میلیون با فاصله، بیش تر از کل سرویس دهندگان خدمات غیر ابری و ۲۷ برابر سایر سرویس دهندگان داخلی و خارجی CDN و DNS ابری است.
اگر مایلید بیشتر بدانید ادامه را در این لینک بخوانید.


منبع:

1401/06/22
10:01:07
5.0 / 5
134
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات