رهاتل

خواب جدید اروپایی ها برای گوگل و رقیبان

خواب جدید اروپایی ها برای گوگل و رقیبان به گزارش رهاتل فرانسه، ایتالیا و اسپانیا کمیسیون اروپا را تحت فشار قرار داده اند تا از راه قانون، شرکتهای فناوری بزرگ را وادار کند در هزینه مالی زیرساخت مخابراتی در این بلوک مشارکت کنند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، برای اولین بار است که این سه دولت اروپایی، موضع مشترک خود در این خصوص را اعلام نموده اند.

رگولاتورهای اروپایی در ماه مه اعلام نموده بودند درحال بررسی این مسئله هستند که آیا غول های فناوری نظیر گوگل، مِتا و نتفلیکس باید قسمتی از هزینه های ارتقای شبکه های مخابراتی را بر عهده بگیرند.

کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در سند مشترکی که توسط رویترز مشاهده شده است، اعلام نمودند شش فراهم کننده بزرگ محتوا، عامل ۵۵ درصد از ترافیک اینترنت هستند. این مسئله هزینه های خاصی برای اپراتورهای مخابرات اروپایی از نظر ظرفیت ایجاد می کند، آن هم در شرایطی که این شرکتها سرمایه گذاری سنگینی در بخش های پرهزینه شبکه شامل ۵G انجام داده اند.

این تمایل قوی وجود دارد که شبکه های مخابراتی اروپایی و فراهم کنندگان محتوای آنلاین سهم منصفانه خود از هزینه های شبکه را پرداخت کنند.

در این سند آمده است: ما خواهان پیشنهاد قانونی هستیم که تضمین می نماید همه بازیگران بازار در هزینه های زیرساخت دیجیتالی مشارکت می کنند.

دو مقام دولت ایتالیا جزئیات این سند مشترک را تایید کردند.

بر اساس یافته های بررسی گروه لابی مخابراتی ETNO، مشارکت سالانه ۲۰ میلیارد یورو غولهای مخابراتی در هزینه های شبکه، اقتصاد اتحادیه اروپا را ۷۲ میلیارد یورو تقویت خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، کنشگران حقوق دیجیتالی هشدار داده اند وادار کردن غول های فناوری به پرداخت هزینه های شبکه های مخابراتی، مقررات بی طرفی نت اتحادیه اروپا را ممکنست به خطر بیاندازد.
1401/05/11
22:19:48
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات