رهاتل
ان سی سی گروپ بررسی كرد؛

حمله باج افزار پیسا به انبوه کسب و کارها

حمله باج افزار پیسا به انبوه کسب و کارها به گزارش رهاتل باج افزار پیسا مدتی است که با رمزگذاری فایل های کسب و کارهای مختلف مشکلات زیادی بوجود آورده و تشدید حملات آن باعث نگرانی جدی شده است.به گزارش رهاتل به نقل از زد دی نت، باج افزار پیسا از ماه نوامبر فعالیت خویش را شروع کرده و بررسی های مؤسسه ان سی سی گروپ نشان داده است حملات آن به سازمان های دولتی از آن زمان تابحال ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
پیسا اطلاعاتی را از بیشتر از ۵۰ سازمان مختلف در یک ماه اخیر در فضای مجازی منتشر نموده و قربانیان خویش را تهدید به نشت اطلاعات بیشتر در صورت عدم پرداخت باج می کند. طبق گزارش ان سی سی گروپ، پیسا در کنار دو باج افزار کنتی و لاک بیت سه بدافزار فعال و برتر در اینترنت است.
کشورهای مختلف اروپایی و مقامات آمریکایی در کوشش برای شناسایی عوامل پشت پرده طراحی پیسا هستند، اما هنوز در این حوزه موفقیتی به دست نیاورده اند. پیسا که به مسپینوزا هم شهرت دارد توسط برخی گروههای جنایتکار هم برای باج گیری مورد استفاده قرار گرفته است.
از جمله قربانیان پیسا میتوان به مؤسسات و نهادهای فعال در حوزه بهداشت و درمان، ده ها شرکت خصوصی، نهادهای دولتی و صنایع مختلف اشاره نمود.
برای فریب کاربران و نفوذ این باج افزار به کامپیوتر های شرکت ها و نهادهای مختلف معمولا از حملات فیشینگ استفاده می شود. ۱۴۰ سازمان و قربانی این باج افزار آمریکایی و ۹۶ مورد از آنها اروپایی بوده اند.

1400/10/05
20:30:59
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات