رهاتل

ایرانسل نخستین سایت ۵G دولت سیزدهم را راه اندازی نمود

ایرانسل نخستین سایت ۵G دولت سیزدهم را راه اندازی نمود به گزارش رهاتل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی  بازدید از ایرانسل، اولین سایت نسل پنج تلفن همراه در دوران وزارت خویش را به صورت آنلاین افتتاح نمود.به گزارش رهاتل به نقل از روابط عمومی ایرانسل، همینطور در این مراسم برای نخستین بار در ایران، خدمات پیشرفته‌ی نسل چهارم تلفن همراه (LTE-Pro) از راه این سایت به مشترکان ایرانسل عرضه شد.
هشتمین سایت تجاری ۵G نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در یک منطقه‌ی پرترافیک در شهر «اندیشه» واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، به راه افتاده است.
سایت ۵G ایرانسل در شهر اندیشه، اولین سایت ایرانسل است که روی فرکانس جدید ۲.۳ گیگاهرتز راه اندازی می شود. به جز فناوری ۵G، فناوری های Massive MIMO و LTE Pro (برای نخستین بار در ایران) هم از راه این سایت، به مشترکان ایرانسل عرضه می شوند.
این اولین سایت نسل پنج تلفن همراه می باشد که در دوران دولت سیزدهم و وزارت عیسی زارع پور، راه اندازی می شود. ایرانسل با بهره برداری از آن، همچنان رکورددار سرعت اینترنت و تعداد سایت ۵G در ایران است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنان خود در این مراسم ضمن اشاره به راه اندازی سایت ۵G ایرانسل در شهر اندیشه، اظهار داشت: ما قبل از افتتاح این سایت، برای اطمینان بیشتر، یک تیم تحقیق را به محل سایت فرستاده و سرعت نسل پنج دریافتی از این سایت را بررسی کردیم. مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند که اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.
ایرانسل که در ادامه‌ی رویکرد خود در خصوص ارائه‌ی جدید ترین فناوری های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکتهای معتبر بین المللی شروع کرده بود، بعد از آنکه در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخشستین آزمایش شبکه‌ی کامل نسل پنج تلفن همراه در ایران را انجام داد. این شرکت موفق شد در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، خدمات ۵G را به صورت تجاری عرضه نماید.
نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد ۱۳۹۹ در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین راه اندازی شد.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری ۵G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره راه اندازی شد.
هفتمین سایت ۵G ایرانسل هم، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، در محوطه‌ی باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائرین و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.
ایرانسل اول مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با اولین سالروز راه اندازی تجاری شبکه‌ی نسل پنج خود، موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه، در شبکه‌ی واقعی و تجاری نسل پنج، برسد.
ایرانسل الان، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری ۵G در ایران است و در صورت رفع دغدغه‌ی تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامه‌ی توسعه شبکه‌ی نسل پنج خویش را با سرعتی بیشتر از پیش، در ایران ادامه دهد.
این شرکت، اولین عرضه دهنده‌ی ۵G در ایران است که همزمان با گسترش پوشش شبکه‌ی نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن همراه یا ۶G را هم از سال ۱۳۹۹ با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تاکید بر بومی سازی این فناوری شروع کرده است.
بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه‌ی تلفن همراه ایرانسل، ضمن اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانه‌ی دیتا در شبکه‌ی این اپراتور، اظهار داشت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل ۵.۵ تلفن همراه می باشد.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعه زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر تکنولوژی های جدید، اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائه‌ی خدمات دیجیتال و هم اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت.
در این مراسم، همینطور هشتمین سایت ۵G ایرانسل، مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و فرمان آغاز عملیات عمرانی مرکز سوئیچینگ داده‌ی ایرانسل در غرب کشور، به صورت آنلاین صادر شد.

1400/09/12
13:20:12
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات