رهاتل
اعلام دلایل نام گذاری جدید؛

تغییر نام فیسبوک با هدف بازسازی اعتبار و تمرکز بر حقیقت مجازی

تغییر نام فیسبوک با هدف بازسازی اعتبار و تمرکز بر حقیقت مجازی فیسبوک تغییر نام خود به متا را تأیید کرده و هدف از این تحول را تمرکز بر راه اندازی متاورس دانسته که یک جهان مشترک مجازی است که جایگزین محبوبیت اینترنت سیار خواهد شد.


به گزارش رهاتل به نقل از رویترز، به نظر می آید فیسبوک می خواهد با این تغییر اعتبار و آبروی از دست رفته خویش را مجدداً به دست آورد. این شبکه اجتماعی در ماه های اخیر با انتقادهای گسترده نمایندگان کنگره، سناتورها و رگولاتورهای آمریکا و کشورهای دیگر مواجه بوده که می گویند فیسبوک از قدرت و تسلط خود بر دنیای فناوری سو بهره برده و به دنبال کنار زدن رقبا، تحمیل سیاست های خود به دیگر شرکت ها و سوءاستفاده از داده های خصوصی کاربران برای کسب درآمد بیشتر است.
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در جریان برگزاری کنفرانس حقیقت مجازی و افزوده این شرکت اظهار داشت: نام گذاری جدید نشانگر سرمایه گذاری ما بر روی متاورس است و البته شبکه اجتماعی ما کماکان فیسبوک نامیده خواهد شد.
متاورس اصطلاحی است که سه دهه پیش در رمانی به نام «سقوط برفی» در مورد یک ویران شهر آخرالزمانی ابداع شد و الان در سیلیکون ولی توجه زیادی به خود جلب کرده است. متاورس به صورت گسترده به ایده ایجاد یک قلمرو مجازی مشترک اشاره دارد که می تواند توسط افراد با استفاده از دستگاههای مختلف قابل دسترسی باشد.
زاکربرگ که به صورت گسترده بر روی حقیقت افزوده و مجازی سرمایه گزاری نموده می گوید این تغییر سبب خواهد شد که فناوری ها و اپلیکیشن های مختلف تحت یک عنوان تجاری جدید مورد استفاده قرار بگیرند و البته این به معنای تغییر ساختار این شرکت نیست.


منبع:

1400/08/08
10:03:13
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات