رهاتل
به منظور كنترل اعتراضات؛

گوگل با کارمندی که به خاطر اعتراض اخراجش کرده بود، توافق کرد

گوگل با کارمندی که به خاطر اعتراض اخراجش کرده بود، توافق کرد به گزارش رهاتل در سال ۲۰۱۹ گوگل دو کارمند خویش را به دلیل سازماندهی اعتراضاتی بر ضد این شرکت اخراج کرد. به دنبال شکایت این افراد، گوگل با یکی از آنها به تفاهم رسیده است.به گزارش رهاتل به نقل از انگجت، این دو مهندس نرم افزار لورنس برلند و ربکا ریورز نام دارند و بعد از اخراج آنها به صورت گسترده شایع شد که علت این انتقام گیری گوگل به دلیل نقش آنها در سازماندهی اعتراضات کارکنان نسبت به سیاست های این شرکت بوده است.
در همان زمان انجمن ملی روابط کار آمریکا گوگل را به جاسوسی از این دو کارمند متهم کرد و اخراج آنها را غیرقانونی دانست.
گوگل در سال ۲۰۱۸ افزونه ای را جهت بررسی فعالیتهای کارکنان خود طراحی نموده بود تا اگر کارمندی دعوتنامه ای تقویمی را برای بیشتر از ۱۰۰ نفر ارسال می کرد، گزارش این کار برای مدیران ارشد گوگل ارسال شود. هدف از این کار شناسایی معترضان به سیاست های گوگل و سازمان دهندگان این اعتراضات بود.
جزئیات توافق گوگل با برلند افشا نشده است. اما هیأت ملی روابط کار آمریکا این مورد را تأیید کرده است. البته این توافق قضایی باعث نخواهد شد که هیأت مورد اشاره تحقیقات خود در مورد برخی اخراج های دیگر از گوگل به دلیل اعتراض به سیاست های این شرکت را متوقف نماید.
بخش زیادی از این اخراج ها ناشی از اعتراض به همکاری گوگل با اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا است.

1400/06/19
13:34:10
5.0 / 5
96
تگهای خبر: گمرك , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات