رهاتل

طراحی پلتفرمی برای پایش سازمانها بر پایه هوش مصنوعی

طراحی پلتفرمی برای پایش سازمانها بر پایه هوش مصنوعی رهاتل: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی پلت فرم پایش و اندازه گیری پیشرفته سازمانی و سیستم پشتیبانی و شبیه سازی تصمیم مدیران با کمک هوش مصنوعی شد.به گزارش رهاتل به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سید جواد حسینی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما از سال ۹۳ تاسیس شده و در زمینه اندازه گیری های پیشرفته سازمانی، سیستم های پشتیبانی و شبیه سازی تصمیم در سازمان و طراحی سازمان های پلتفرمی فعالیت می کند.
وی اضافه کرد: شروع فعالیت این شرکت با انجام تحقیقی بر عوامل شکست شرکتها در ایران بود که متوجه شدیم دلیل اصلی شکست در سازمان های ایرانی، بیش از آنکه معلول عوامل برون سازمانی و محیطی باشد، ضعف در سازمان و ضعف تکنولوژی های مدیریتی و سازمانی است.
وی افزود: با توجه به این که در کشور به موضوع ضعف تکنولوژی های مدیریتی و سازمانی توجه نشده بود، با پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت مان را بر توسعه تکنولوژی ها و تولید ابزارهای پیشرفته مدیریت و سازمان متمرکز کردیم و تا حالا حدود ۳۰ محصول و خدمت دراین زمینه طراحی و عرضه شده است.
حسینی اشاره کرد: با اهمیت ترین ابزار تولیدی شرکت «پلتفرم پایش و اندازه گیری پیشرفته سازمانی و سیستم پشتیبانی و شبیه سازی تصمیم مدیران با کمک هوش مصنوعی» است. در این پلت فرم با بیش از ۱۵۰۰ پارامتر، اهمیت سازمان در طول چرخه عمر خود مورد پایش لایو و تحلیل همزمان قرار می گیرد.
به گفته وی، خروجی این پلت فرم خطرات و نقاط ضعف و قوت سازمان ها را استخراج و به مدیران کمک می نماید تا بتوانند پروژه های بهبود را به درستی تعریف کرده و با ریسک کمتری نسبت به تصمیم گیری و اجرا آنها اقدام نمایند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان در مورد طراحی این پلت فرم بیان کرد: «پلتفرم پیش بینی آینده تصمیمات سازمان ها با کمک هوش مصنوعی» که مقرر است امسال ارائه شود، سطح پیشرفته تری از این فنآوری ها است که آینده تصمیمات سازمان را پیش بینی می کند، یعنی تاکنوپ که وضع موجود سازمان ها را اندازه گیری می کردیم، از این به بعد با کمک این سیستم جدیدی که با هوش مصنوعی کار می کند، آینده سازمان ها را اندازه گیری می نماییم. با بهره گیری از این محصول مدیران سازمان می توانند پیش از مبادرت به گرفتن تصمیم در مورد سازمان، هزینه و فایده تصمیمات خودرا شبیه سازی کرده و سپس با دید بازتری نسبت به تصمیم گیری اقدام نمایند.
حسینی، استفاده کننده نهایی این محصول را از شرکت های کوچک استارت آپی تا شرکت های بزرگ چند هزار نفری اعلام نمود و اظهار داشت: درحال حاضر۸۰۰ شرکت با بهره گیری از پلت فرم پایش سازمانی، وضعیت شرکت شان را اندازه گیری می کنند.
وی در مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در طراحی «پلتفرم پیش بینی آینده تصمیمات سازمان ها با کمک هوش مصنوعی» اشاره کرد: تسهیلات صندوق نوآوری بیشتر به شرکت های دانش بنیانی بوده که این شرکتها بتوانند از خدمات ارزیابی عارضه یابی ما استفاده کنند. حدود ۱۰۰ شرکت با بهره گیری از تسهیلات صندوق نوآوری موفق به استفاده از خدمات عارضه یابی شده اند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان در ادامه با اعلان اینکه این محصول در داخل کشور مشابه ندارد، ابراز امیدواری کرد: با توسعه بیشتر این محصول کار ارائه خدمات به کشورهای همسایه و در آینده ارائه خدمات در سطح بین المللی را بتوانیم انجام دهیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون مشابه این محصول را در خارج از کشور هم داریم اما خوشبختانه تعداد شرکت هایی که این محصولات را بصورت لایو عرضه نموده باشند، در دنیا محدود است و هنوز رقابت شدیدی را در این عرصه شاهد نیستیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان به صادرات این محصول نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ما هم اکنون با کشور ارمنستان و یک شرکت سوئیسی برای صادرات محصول در ارتباط هستیم و آنها مشتاق استفاده از محصول ما هستند که هم اکنون در مرحله عقد تفاهم نامه و مذاکرات اولیه هستیم.
حسینی اضافه کرد: کلیه پارامترهای اندازه گیری شده توسط این پلت فرم از فاکتورهای متعارف در سطح بین المللی پیروی می کنند و به آسانی قابل انطباق با شرایط کشورهای مشابه ایران هستند.
وی در مورد چشم انداز این محصول هم اظهار داشت: هم اکنون از بحث های R&D محصول عبور کرده ایم وخوشبختانه محصول توسط صنعت پذیرفته و جایگزین سیستم های قبلی شده است و در دو سال قبل با رشد صددرصدی تقاضا مواجه بوده ایم وامسال نیز انتظار رشد صددرصدی فروش محصول را داریم.


منبع:

1400/06/07
13:13:06
5.0 / 5
389
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات