رهاتل

ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشكل شكاف دیجیتال

ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشكل شكاف دیجیتال رهاتل: در شرایطی که امروزه خیلی از امور بوسیله اینترنت قابل انجام هستند، هنوز 1.5 میلیون خانوار انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند.به گزارش رهاتل به نقل از زد دی نت، گزارشی که توسط رگولاتوری انگلیس موسوم به Ofcom تهیه و انتشار یافته نشان میدهد آن دسته از اتباع انگلیس که طی سالهای قبل به اینترنت دسترسی نداشته اند، کماکان در فضای مجازی حضور ندارند و مقامات انگلیسی نتوانسته اند شکاف دیجیتال در این کشور را کاهش دهند.
بر اساس این گزارش ۶ درصد از خانوارهای انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند و تقریباً نیمی از آنها پیچیدگی بیش از اندازه اینترنت را عامل عدم اتصال به آن عنوان کرده اند. ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان هم گفته اند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. بی علاقگی دیگر دلیل عدم استفاده از فضای مجازی عنوان شده است.
۳۶ درصد از کل این خانوارها گفته اند هزینه دسترسی به اینترنت در انگلیس بسیار بالاست و پس آنها به فضای مجازی متصل نمی شوند.
تحلیل گران می گویند تصور می شد شیوع ویروس کرونا که انجام خیلی از امور و پیگیری آنها را تنها بوسیله اتصال به اینترنت ممکن می کند موجب شود تا اکثریت مطلق خانوارهای انگلیسی آنلاین شوند. اما ظاهراً مشکل شکاف دیجیتال در انگلیس جدی تر از آنست که حتی با شیوع ویروس کرونا نیز برطرف شود. بخش قابل توجهی از افراد ۶۵ سال به بالا و خانوارهای کم درآمد در انگلیس از اینترنت استفاده نمی کنند.


منبع:

1400/02/12
13:30:17
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات