رهاتل

پربازدیدترین مقالات ۲۰۲۰ ویكی پدیا مشخص شدند

پربازدیدترین مقالات ۲۰۲۰ ویكی پدیا مشخص شدند رهاتل: ویکی پدیا اعلام نمود در سال ۲۰۲۰ مقالات در رابطه با ویروس کووید ۱۹ و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پربازدیدترین مقالات این دایره المعارف آنلاین بوده اند.به گزارش رهاتل به نقل از سی نت، در سال ۲۰۲۰ شیوع کرونا و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دو مبحث بسیار مهم جهان بودند و این مسئله بر روی ویکی پدیا هم تاثیر گذاشته و پربازدیدترین مقالات این سایت هم با همین موضوعات بوده اند.
بر اساس اعلام ویکی پدیا از بین ۱۰ مقاله پربازدید این سایت، هفت مقاله در ارتباط با این دو مبحث بوده اند که در مجموع بیشتر از ۲۹۷ میلیون بار مشاهده شده اند. تعداد بازدید از ۱۰ مقاله پرطرفدار ویکی پدیا در مجموع ۳۹۶ میلیون بار بوده است.
حساسیت مطالب در رابطه با این دو مبحث تا بدان حد بوده که ویکی پدیا را از یک دایره المعارف آنلاین تا حدی به یک پورتال با کاربرد خبری مبدل کرده است. گوگل هم مدتی است به بخش هایی از ویکی پدیا در نتایج جستجوی خود ارجاع می دهد و همین مسئله سبب شده سندیت و اهمیت آن از نظر کاربران افزایش یابد.
بیش از ۶۵ هزار نویسنده داوطلب وظیفه تولید محتوا و بررسی اصالت و صحت اطلاعات انتشار یافته در این سایت را بر عهده دارند. حدود ۲۰۰۰ صفحه مطلب در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در ویکی پدیا وجود دارد. تعداد صفحات در ارتباط با ویروس کرونا در ویکی پدیا به ۷۰۰۰ مورد می رسد. میزان بازدید از کل این صفحات از ۵۸۰ میلیون بار فراتر رفته است.
بیشترین بازدید از مقالات در ارتباط با کرونا در ویکی پدیا در ارتباط با سه مقاله با عناوین پاندمی کووید – ۱۹، ویروس کرونا و پاندمی کووید – ۱۹ بر اساس کشور و قلمرو بوده که به ترتیب رتبه های ۱، ۶ و ۸ را کسب کرده اند. تعداد بازدید از مقاله پاندمی کووید – ۱۹ بیشتر از ۸۴ میلیون مورد بوده است. مقالات پربازدید در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم به ترتیب با عناوین دونالد ترامپ، کاملاً هریس، جو بایدن و انتخابات ریاست جهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده انتشار یافته اند. رتبه این مقالات به ترتیب ۲، ۴، ۵ و ۹ است.
مقاله ای با عنوان مرگ های سال ۲۰۲۰ با بیشتر از ۴۲ میلیون بازدید رتبه سوم ویکی پدیا و مقاله ای با عنوان کوب برایانت در مورد بازیکن مشهور بسکتبال در آمریکا با بیشتر از ۳۲ میلیون بازدید رتبه هفتم را به خود مختص کرده است.


منبع:

1399/10/06
19:41:59
5.0 / 5
1270
تگهای خبر: آنلاین , سایت , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات