رهاتل

مذاكرات آمریكا با مدیر هواوی برای اقرار به نقض تحریم ها

مذاكرات آمریكا با مدیر هواوی برای اقرار به نقض تحریم ها رهاتل: دولت آمریکا سرگرم مذاکره با منگ وانژو، مدیر مالی هواوی پیرامون توافقی است که کمک می نماید وی که حالا به جرم نقض تحریمهای واشنگتن در بازداشت خانگی در کانادا سر می کند، به چین برگردد.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: وکیلان خانم منگ طی هفته های اخیر با مقامات وزارت دادگستری آمریکا گفت و گو کرده اند تا وارد توافق تعویق پیگرد قانونی شوند. مقرر است مذاکرات بیشتری در هفته پیش رو با هدف انعقاد توافق قبل از اختتام دوره دولت ترامپ صورت بگیرد.

خانم منگ دسامبر سال ۲۰۱۸ در ونکوور کانادا دستگیر شد. آمریکا وی و شرکت هواوی را به نقض تحریمها مقابل ایران متهم کرده و خواهان استرداد مدیر مالی هواوی به آمریکا شده است.

واشنگتن مدعی است که خانم منگ به بانک های بزرگ همچون HSBC درباره روابط هواوی با یک زیرمجموعه در ایران به نام اسکای کام دروغ گفته تا بتواند خدمات بانکی دریافت کند اما هواوی ارتکاب هر گونه تخلف را تکذیب کرده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، تحت توافقی که حالا مورد مذاکره قرار دارد، اگر خانم منگ ادعاهایی که مقابل وی وجود دارد را بپذیرد، آمریکا با تعویق پیگیرد قانونی مقابل وی یا لغو اتهامات مذکور موافقت خواهدنمود. همین طور وی می تواند از کانادا که هم اکنون در بازداشت خانگی سر می کند، به چین برگردد.

منگ تا حالا در مقابل این پیشنهاد مقاومت کرده برای اینکه بر این باور است که هیچ کار خلافی انجام نداده است.

دستگیری منگ که دختر رِن ژنگ فی، بنیانگذار هواوی است، تنشها میان آمریکا و چین و فشارهای آمریکا مقابل یکی از مهمترین شرکتهای فناوری چین را تشدید کرد. آمریکا مدعی است که هواوی تهدیدی برای امنیت ملی بشمار می رود و تلاش نموده است کشورهای دیگر را برای جلوگیری از استفاده از تجهیزات شبکه های موبایل ۵G هواوی قانع نماید. واشنگتن همین طور هواوی را هدف تحریمهایی قرار داده که دسترسی این شرکت به تراشه های مورد نیاز برای تولید محصولاتش را محدود کرده است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، چندین جلسه رسیدگی به موضوع استرداد منگ امسال برگزار شده و انتظار می رود به مدت چند ماه دیگر ادامه پیدا کند. توافق میان منگ و دولت آمریکا به روند محاکمه استرداد وی خاتمه خواهد داد.

منبع:

1399/09/15
13:31:55
5.0 / 5
1560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات