رهاتل
یك تهدید امنیتی جدی؛

صدها ایمیل مدیران شركت مایكروسافت هك شد

صدها ایمیل مدیران شركت مایكروسافت هك شد به گزارش رهاتل یك هكر با فروش اطلاعات دسترسی به صدها ایمیل متعلق به مدیران شركت مایكروسافت تهدید امنیتی جدی برای این شركت بوجود آورده است.به گزارش رهاتل به نقل از انگجت، اطلاعات ایمیل های سرقت شده در ارتباط با برخی مدیران ارشد مایکروسافت، معاونان آنها و مدیران میانی این شرکت است که بالغ بر صدها آدرس ایمیل را شامل می شود.
مدیران مورد اشاره علاوه بر آمریکا در بعضی کشورهای اروپایی و در شعبات مایکروسافت در این کشورها مشغول به کار هستند و برخی از آنها هم مسئولیت هایی در فروشگاه های زنجیره ای این شرکت بر عهده دارند.
فروش اطلاعات حساب های ایمیل مورد اشاره نخستین بار در یک بازار زیرزمینی متعلق به هکرهای روسیه شروع شد. قیمت هر یک از این آدرس های ایمیل بسته به موقعیت مدیر مالک آن از ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در نوسان است.
بررسی های مؤسسه امنیتی KELA نشان داده است سرقت اطلاعات ایمیل های مذکور از راه کامپیوتر هایی رخ داده که آلوده به تروجان AzorUlt بوده اند. این تروجان همچون بدافزارهای مشهوری است که برای سرقت اطلاعات به کار می رود. اصالت بعضی از این آدرس های ایمیل تأیید شده و مایکروسافت در حال اطلاع رسانی در این حوزه به مدیران و کارمندان خود است.

1399/09/10
18:54:03
5.0 / 5
1533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات