رهاتل

پوشش اینترنت همراه در روستاها چگونه است؟

پوشش اینترنت همراه در روستاها چگونه است؟ به گزارش رهاتل از مسئولیت های اپراتورهای همراه به خصوص در ایام شیوع ویروس كرونا، نیاز ضروری دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به سامانه های آموزش آنلاین و دسترسی به اینترنت پهن باند (3G، 4G و 5G)، به خصوص در مناطق غیرشهری و محروم است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، امروزه و با انتشار ویروس کرونا، شرایط جدیدی در ارتباطات همراه پدید آمده و مباحثی مانند دسترسی به سامانه های آموزش آنلاین، به یک حق اساسی و بدیهی برای تمامی مردم، به خصوص در مناطق غیرشهری، مانند روستاها و جاده ها تبدیل گشته است. این امر، توجه بیش از پیش اپراتورهای تلفن همراه به گسترش پوشش شبکه در این مناطق، را بعنوان یک وظیفه و مسئولیت مهم مطرح کرده است.
اپراتورهای تلفن همراه، در روزهایی که دسترسی به آموزش آنلاین به یک حق بدیهی برای مردم، به خصوص در مناطق غیرشهری است، مسئولیت مهمی در توسعه پوشش شبکه در این مناطق دارند.
با توجه به اینکه خیلی از روستاها، جاده ها و خطوط ریلی، از مدت ها پیش، به خدمات پایه اپراتورها، شامل مکالمه و اینترنت (2G) دسترسی داشته اند؛ هم اکنون و خصوصاً باتوجه به شرایط و نیازهای جدید، همچون نیاز ضروری دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به سامانه های آموزش آنلاین، دسترسی به اینترنت پهن باند (3G، 4G و 5G)، حق اولیه و بدیهی مشترکان اپراتورها، به خصوص در مناطق غیرشهری و محروم کشور است.همچنین طبق گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با عنوان «ایران در راه هوشمندی»، در مقایسه پوشش اینترنت همراه در محورهای مواصلاتی (شامل پوشش جاده ها و خطوط ریلی)، در پوشش جاده ای، ایرانسل ۶۷ هزار و ۹۰۶ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل سه و ۳۳ هزار و ۷۹۵ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل چهار است.
یعنی ایرانسل در مجموع ۹۱ هزار و ۷۰۱ کیلومتر پوشش اینترنت همراه جاده ای به وجود آورده و همراه اول ۴۱ هزار و ۱۹۳ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل سه و ۲۸ هزار و ۲۲۷ کیلومتر اینترنت همراه نسل چهار، یعنی همراه اول در مجموع ۷۷ هزار و ۴۲۰ کیلومتر پوشش اینترنت همراه جاده ای به وجود آورده است. رایتل نیز ۲۴ هزار و ۱۷۱ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل سه و ۴۹۸ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل چهار، یعنی رایتل در مجموع ۲۴ هزار و ۶۶۹ کیلومتر پوشش اینترنت همراه جاده ای به وجود آورده است.
در پوشش ریلی نیز، ایرانسل ۶۶۱۹ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل سه و ۴۱۹۱ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل چهار، یعنی ایرانسل در مجموع ۱۰ هزار و ۸۱۰ کیلومتر ۹۱۰۴ کیلومتر پوشش اینترنت همراه ریلی به وجود آورده است. رایتل نیز ۳۷۳۹ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل سه و ۱۵۴ کیلومتر پوشش اینترنت همراه نسل چهار، یعنی رایتل در مجموع ۳۸۹۳ کیلومتر پوشش اینترنت همراه ریلی به وجود آورده است.


منبع:

1399/08/29
12:09:02
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات