رهاتل
بر اساس یك رتبه بندی اعلام شد؛

ایران دارای رتبه ۶۷ دنیا در سرعت دانلود، نروژ و هلند در صدر

ایران دارای رتبه ۶۷ دنیا در سرعت دانلود، نروژ و هلند در صدر رهاتل: ایران در لیست رتبه بندی شاخص سرعت دانلود موبایل جهان به رتبه ۶۷ دست یافت. این شاخص در ایران ۱۶. ۷۴ مگابیت برثانیه محاسبه شده كه از متوسط جهانی ۲۰. ۲۸ مگابیت برثانیه كمتر است.به گزارش رهاتل به نقل از انگجت، Speedtest. net یك خدمت مبتنی بر وب است كه تحلیلی مجانی از پارامترهای دسترسی به اینترنت در سراسر جهان فراهم می كند. این وب سایت كه به شركت Ookla' تعلق دارد آگوست گذشته ابزار «شاخص جهانی Speedtest » را رونمایی نمود. این ابزار سرعت اینترنت در سراسر جهان را رصد می كرد.
طبق سنجش هایSpeedtest سرعت دانلود موبایل جهان طی ۱۲ ماه گذشته ۳۰. ۱ درصد و سرعت آپلود موبایل هم ۳۸. ۹ درصد افزوده شده است. این ابزار همینطور نشان داد سرعت دانلود پهنای باند ثابت هم ۳۱. ۶ درصد بهبود یافته است. این درحالی است كه متوسط سرعت دانلود موبایل ۲۰. ۲۸ و دانلود پهنای باند ثابت ۴۰. ۱۱ مگابایت برثانیه اعلام شده است.

طبق این شاخص، سرعت دانلود موبایل در ایران ۱۶. ۷۴ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود موبایل Mbps ۸. ۳۷ است. در همین راستا رتبه ایران در این بخش ۶۷ است.
اما در حوزه سرعت دانلود با پهنای باند ثابت ایران با سرعت دانلود ۱۰. ۲۸ مگابیت برثانیه و آپلود ۴. ۹۲ Mbps در رتبه ۱۰۵ قرار دارد.

این درحالی است كه نروژ با سرعت دانلود موبایل ۶۲. ۶۶ مگابایت برثانیه در رتبه اول این فهرست قرار دارد. بعد از آن هلند با سرعت ۵۳. ۰۱ Mbps، ایسلند با Mbps۵۲. ۷۸ مگابیت در ثانیه قرار گرفته اند.
در شاخص سرعت دانلود با پهنای باند ثابت هم كشور سنگاپور با سرعت ۱۵۳. ۸۵ مگابیت برثانیه در رتبه نخست قرار دارد. بعد از آن ایسلند با سرعت Mbps۱۴۷. ۵۱ و هنگ كنگ با سرعت Mbps ۱۳۳. ۹۴ قرار دارند.
در هر حال ماه نوامبر Speedtest اعلام نمود سرعت دانلود موبایل در ۱۱۹ كشور بیش از متوسط جهانی ۲۰. ۲۸ مگابیت برثانیه است. همینطور در ۱۳۴ كشور این شاخص كمتر از متوسط جهانی است. پهنای باند در ۷۱ كشور بالاتر از متوسط جهانی و ۱۸۵ كشور كمتر از این شاخص است.
همچنین كشورهای لائوس، ویتنام، ترینیداد، هنگ كنگ و لبنان شاهد بیشترین افزایش سرعت اینترنت موبایل بودند.

1396/09/26
23:28:23
5.0 / 5
4889
تگهای خبر: اینترنت , موبایل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات