رهاتل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

مجانی شدن هزینه اینترنت شبكه شاد در همه اپراتورها

مجانی شدن هزینه اینترنت شبكه شاد در همه اپراتورها به گزارش رهاتل زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مجانی شدن شبكه آموزشی «شاد» در همه اپراتورها به دستور رئیس جمهور اطلاع داد.محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز (۱۹ شهریورماه) در حاشیه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دانش آموزان آینده سازاران کشور بوده و ۱۴ میلیون خانواده درگیر آموزش آنها هستند. زیرساخت های مجازی، آموزش را تسهیل کرده و سلامت را حفظ می نماید و تابحال ۸۶ هزار مدرسه به زیرساخت مربوطه متصل شده اند و روز گذشته هم همین تعداد مدرسه ۵ گیگابیت ترافیک تولید کردند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ گیگابیت ظرفیت از راه شبکه ملی اطلاعات برای مدارس بوجود آمده است، اضافه کرد: از این میزان فقط ۵ گیگ مشغول شده است، چون فعلا در ابتدای مباحث آموزشی هستیم.

این مسئول از مجانی شدن شبکه آموزشی «شاد» به دستور رئیس جمهور اطلاع داد و اظهار داشت: هزینه همه اپراتورها برای مدارس مجانی شده و روز گذشته مصرف «شاد» ۲۷ گیگابیت در ثانیه در پیک بود اما برای ۷۰۰ گیگابیت ظرفیت سازی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پایش شبکه وجود دارد و مشکلی از این لحاظ نداریم، خاطرنشان کرد: مساله جدی ۵ درصد از مناطق روستایی کشور است که امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای آنها فراهم نبوده، به همین خاطر برنامه ریزی شده که سال جاری این مدارس متصل شوند و بخشی از این ها هم مربوط به استان زنجان است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه ۳۵۰ مدرسه استان زنجان که به شبکه اینترنت اتصال ندارد و برنامه ریزی شده است در سه گام و تا اسفندماه اتصال این مدارس هم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: گام نخست در آبان ماه، گام دوم در بهمن و گام سوم در اسفندماه صورت خواهد گرفت، این در شرایطی است که هم به لحاظ مجانی سازی زیرساخت ها و هم اتصال آمادگی بهتری نسبت به پیک اول کرونا خواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه در ابزاری همچون «شاد» هم آموزش و پرورش خدمات خوبی عرضه کرده است، تصریح کرد: ما هم در حل مشکلات آنها را همراهی می نماییم و همه باید مدارس و معلمان را در حفظ تداوم آموزش کمک نماییم. برای استان هایی که در اتصالات اینترنت مشکل دار دارند هم سفرهایی صورت خواهد گرفت تا مشکلات به مرور حل شود.
1399/06/20
22:51:08
5.0 / 5
1732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات