رهاتل
در استرالیا؛

پیشبینی خطر آتش سوزی جنگلها با یك ابزار نقشه برداری تعاملی

پیشبینی خطر آتش سوزی جنگلها با یك ابزار نقشه برداری تعاملی به گزارش رهاتل مقامات ایالت كوئینزلند استرالیا می گویند یك ابزار نقشه برداری تعاملی تحت وب را طراحی نموده اند كه با استفاده از آن خطر وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی قابل پیشبینی است.به گزارش رهاتل به نقل از زد دی نت، ابزار مذکور هزینه های مقابله با آتش سوزی و هم خسارات احتمالی وارده به زیرساخت های هر منطقه را در صورت وقوع آتش سوزی برآورد می کند و بنابراین یک ابزار سیاست گذاری فناورانه برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی به حساب می آید.
ابزار مورد اشاره در اختیار شوراهای محلی قرار گرفته تا بتوانند مناطق جنگلی را که بیشتر از سایر مناطق در معرض آتش سوزی هستند شناسایی کنند و هزینه های مقابله با این چالش را به درستی برآورد کرده و برای مقابله با آن آماده شوند.
طراحی این ابزار با استفاده از داده های جغرافیایی و طبیعی که در طول ده سال جمع آوری شده اند، صورت گرفته و مبتنی بر اطلاعات خسارت ها و آتش سوزی هایی است که در ۲۲ هزار نقطه مختلف در حوزه های استحفاظی ۷۷ شهرستان رخ داده اند.
این ابزار تحت وب به مقامات محلی کمک می نماید تا زیرساخت ها و امکانات خویش را با صرف هزینه های منطقی برای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها ارتقا دهند و پیش از بحرانی شدن شرایط آتش را مهار کنند. در دو سال قبل آتش سوزی های بی سابقه در مناطق جنگلی استرالیا به دلیل گرمایش شدید زمین خسارات بی سابقه ای را به طبیعت و حیات وحش استرالیا وارد کرد.
البته ابزار مورد اشاره تنها برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها کاربرد ندارد و بعنوان مثال اطلاعات مربوط به صدمه های ناشی از سیل به جاده ها در یک دهه گذشته هم در آن گنجانده شده است. اطلاعات این برنامه در آینده به روز خواهد شد.


منبع:

1399/04/28
13:40:10
5.0 / 5
2269
تگهای خبر: كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات