رهاتل
وزیر ارتباطات اعلام كرد

واگذاری ۶۲ هزار اینترنت VDSL برای مشتركان مخابرات

واگذاری ۶۲ هزار اینترنت VDSL برای مشتركان مخابرات به گزارش رهاتل به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات ایران، تابحال برای ۲۴۸هزار مشترك ظرفیت VDSL دایر كرده كه ۶۲ هزار آن واگذار شده است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، یكی از طریق های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با جایگزینی فناوری ADSL كه از سیم مسی تلفن برای ارسال اینترنت استفاده می نماید با VDSL كه از فیبر نوری بهره می گیرد، می توان سرعت اینترنت را تا حداكثر پنج برابر افزایش داد. بنابراین مدتی است فرایند این جایگزینی در حال انجام می باشد و الان نوبت به شهرهای تهران و قم رسیده است.
چندی قبل محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره درخواست كاربران برای اینترنت مجانی و افزایش سرعت توضیح داد: اینترنت با چهار برابر سرعت برای تلفن همراه نیست و برای اینترنت خانگی است. اینترنت خانگی عموما روی سیم مسی عرضه می شود و به فاصله منزل كاربران تا مركز مخابراتی وابسته است. با تكنولوی ADSL، ماكزیم سرعت ممكن از یك خط مسی، ۱۶ مگابیت برثانیه است.
در این راستا وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه شبكه اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت ADSL یا همان شبكه VDSL، در تهران با سرعت خوبی در حال نصب است، در اینستاگرام نوشت: امروز بازدیدهای میدانی از مراحل نصب تجهیزات شركت های مخابرات ایران و شاتل در تهران داشتم و از نزدیك در جریان كار قرار گرفتم. احتیاج به هماهنگی بیشتری با شهرداری تهران دارند كه فردا برای حل مشكلات به شهرداری خواهم رفت تا با مساعدت شهردار تهران، كار سرعت بیشتری بگیرد.

او همینطور تصریح كرد: مخابرات ایران، برای ۲۴۸هزار مشترك ظرفیت دایر كرده كه ۶۲هزار آن واگذار شده است. البته تا كنون ۱۵۰هزار مشترك مخابرات ایران در تهران درخواست ارتقا داده اند كه واگذاری به مابقی هم با سرعت در حال انجام می باشد. شاتل هم برای ۱۰هزار مشترك، خدمات پرسرعت جدید دائر كرده كه ظرف هفته آینده تقدیم مشتركین خود خواهد نمود.
او كه اواسط فروردین ماه سالجاری وعده داده بود، در برنامه توسعه ای طی دو ماه، ۸۵۰ هزار پورت در تهران و قم دایر خواهد شد، امروز هم اظهار نمود: كار با سرعت خوبی در حال انجام می باشد و بر سر قولی كه به شما دادیم، هستیم.1399/02/02
13:33:45
5.0 / 5
3532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات