رهاتل
وزیر ارتباطات اعلام كرد

راه اندازی سامانه ای برای كسب وكارهای متاثر از كرونا

راه اندازی سامانه ای برای كسب وكارهای متاثر از كرونا رهاتل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی سامانه ای برای كمك به كسب وكارها در شرایط بحرانی گسترش ویروس كرونا در كشور آگاهی داد.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، كسب وكارهای اینترنتی در سالی كه گذشت، با بحران های زیادی روبه رو بودند. البته بیشتر این بحران ها از زمان قطعی دو هفته ای اینترنت شروع شد و همان زمان خیلی از كسب وكارها را گرفتار مشكل كرد. از طرفی اختلالات اینترنتی و حملات به زیرساخت ها هم در مقطعی از زمان دردسرآفرین شده بود. این روزها هم كرونا تاثیر خودش را حدودا در تمامی بخش ها گذاشته و تجارت الكترونیكی هم از این تاثیرات مصون نمانده اند.
از طرفی نگرانی از ویروس كرونا، مردم را به خانه ماندن تشویق كرده و الان اغلب افراد تا حد ممكن از حضور در مكان های عمومی، استفاده از ابزارهای حمل و نقل عمومی و مراجعه به مراكز خدماتی عمومی خودداری می كنند، اتفاقی كه مطابق میل كسب وكارهایی كه خودرا در آستانه تعطیلی می بینند نیست. كسب وكارهایی كه در این چند ماه بحران هایی ازجمله قطعی اینترنت و حملات هكری را از سر گذرانده اند، حالا با كاهش شدید فروش و مشتری روبه رو هستند.
هرچند شیوع این ویروس درمقابل به بعضی از كسب وكارهای آنلاین كه امكان ارائه خدمات به صورت غیرحضوری فراهم می كنند، رونق داده است؛ رونقی كه در این شرایط شاید حتی برای خود این كسب وكارها هم چندان خوشایند نباشد؛ اما درمجموع خیلی از كسب وكارها و حتی استارت آپ های كوچكی كه در نخستین گام های خود هستند، با مشكلاتی روبه رو شدند.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به كسب وكارهایی كه این روزها به سبب شیوع كرونا، درآمدشان را از دست دادند، از راه اندازی سامانه ای برای این كسب وكارها برای كمك به آنها آگاهی داد.
وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تلاش می نماییم سامانه ای بالا بیاوریم تا انفاق و مهربانی را ساده جاری نماییم. بسیاری هستند كه دوست دارند به كسانی كه مشكل پیدا كردند، كمك كنند اما آنها را نمی شناسند. فكر می كنم فضای مجازی بتواند این فاصله ها را بكاهد و خاطره خوشی را برای همه ایرانیها در این شرایط دشوار رقم بزند.


منبع:

1399/01/23
20:36:24
5.0 / 5
3611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات