رهاتل

استفاده شانگهای از كلان داده برای كنترل كرونا

استفاده شانگهای از كلان داده برای كنترل كرونا رهاتل: همزمان با بازگشت تدریجی چین به شرایط عادی كاری، تمهیداتی گسترده و فناورانه بمنظور شناسایی افراد مبتلا به كرونا در بعضی شهرها و همچون شانگهای به كار گرفته شده است.به گزارش رهاتل به نقل از سی جی تی ان، میلیون ها نفر در شهر شانگهای هر روز از كنار هم می گذرند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می نمایند. پس امكان انتقال ویروس كرونا وجود دارد. مقامات شهر شانگهای برای به حداقل رساندن امكان انتقال ویروس كرونا از بیگ دیتا یا كلان داده استفاده می نمایند.
افراد شاغل در شهر شانگهای موظف به گزارش مرتب دمای بدن، تاریخچه سفرهای درون شهری و برون شهری و دیگر اطلاعات مربوط به خود بوسیله اپلیكیشن های طراحی شده هستند و این اطلاعات به یك پلاتفورم نگهداری كلان داده منتقل شده و مقامات از داده های مورد اشاره برای مدیریت وضعیت بیماری كرونا بهره می گیرند.
به گفته شن یوكسین مدیر اداره داده ها در دفتر امنیت عمومی شهرداری شانگهای، این اطلاعات وضعیت تك تك افراد را در شهر شانگهای به خوبی نشان میدهد و پس بر همین مبنا می توان در مورد وضعیت بهداشتی و سلامت شهر تصمیم گرفت. در نهایت اگر حس گردد وضعیت سلامت در نواحی و نقاطی از شهر رو به وخامت گذاشته، می توان با قرنطینه آن نقاط یا بستن اماكن عمومی و مغازه ها از گسترش مشكلات جلوگیری كرد.
اداره مورد اشاره علاوه بر جمع آوری اطلاعات بوسیله تك تك شهروندان، داده هایی را بوسیله پلیس، مقامات بهداشتی و درمانی و دیگر نهادهای دولتی جمع آوری می كند و به افراد در معرض خطر آلودگی به سرعت آگهی می دهد. همین طور اگر محله ای بیش از اندازه آلوده تشخیص داده شود، برای ضدعفونی آن اقدام می شود.
همچنین به شركت ها و نهادهای دولتی و خصوصی اطلاع داده شده كه كاركنان آنها پیش از بازگشت به محل كار باید مورد بررسی و تأیید مقامات محلی شانگهای قرار بگیرند تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود. در بعضی موارد به سبب آلودگی كاركنان برخی شركت ها تنها به تعداد اندكی از آنها اجازه حضور در محل كار داده شده است.
دولت چین اطمینان داده اطلاعات شخصی جمع آوری شده توسط مقامات این كشور تنها برای ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت به كار می رود و بدون رضایت شهروندان به هیچ منظوری مورد استفاده قرار نمی گیرد.


منبع:

1398/12/11
21:17:41
5.0 / 5
3966
تگهای خبر: اپل , دیتا , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات