رهاتل

قرارداد ساخت ماهواره دوم امیركبیر به امضا رسید

قرارداد ساخت ماهواره دوم امیركبیر به امضا رسید به گزارش رهاتل رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر از امضای قرارداد ساخت ماهواره دوم این دانشگاه با سازمان فضایی ایران اطلاع داد.


دكتر احمد معتمدی در حاشیه هجدهمین كنفرانس ملی انجمن هوافضای ایران در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بعد از ماهواره "پیام"، قرارداد ساخت ماهواره دیگری را به امضا رساندیم.
وی با اشاره به اینكه این قرارداد با سازمان فضایی ایران به امضا رسیده است، تصریح كرد: با امضای این قرارداد وارد ساخت آن خواهیم شد.
معتمدی با تاكید بر اینكه این ماهواره نسبت به ماهواره "پیام" از فناوری های پیشرفته ای برخوردار است، خاطرنشان كرد: بر مبنای توافقات صورت گرفته، مقرر است این ماهواره با وزن ۲۰۰ كیلوگرم از نوع سنجشی و با دقت یك متر طراحی و ساخته شود و اعتبارات اولیه آن ۲۰۰میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر افزود: این ماهواره در مدت ۴ تا ۵ سال طراحی و ساخته خواهد شد.
به قول وی، مأموریت اصلی آن تصویربرداری خواهد بود و مدار این ماهواره، ۵۰۰ تا ۶۰۰ كیلومتر در نظر گرفته شده است.
به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، ماهواره "پیام" دانشگاه صنعتی امیركبیر توسط ماهواره بر "سیمرغ" پرتاب شد؛ ولی ماهواره بر نتوانست با سرعت لازم این ماهواره را در مدار مورد نظر قراردهد و این امر سبب سقوط "پیام" شد.
به قول دكتر معتمدی، رئیس دانشگاه امیركبیر ماهواره بر، "پیام" را به مدار مورد نظر رساند و اگر ۴ تا ۵ ثانیه بیشتر در مدار باقی می ماند و برای سوخت موشك اشكالی ایجاد نمی شد، این ماهواره در مدار مستقر می شد.
با پرتاب ناموفق ماهواره "پیام"، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساخت ماهواره دیگری در این دانشگاه تصریح كرد.1398/11/18
01:38:32
5.0 / 5
4624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات