رهاتل
برای كاهش زباله های الكترونیك؛

پورت شارژ گوشی در اروپا یكسان می شود

پورت شارژ گوشی در اروپا یكسان می شود رهاتل: اتحادیه اروپا به دنبال یكسان سازی پورت شارژ تمامی گوشیهای هوشمند در این قاره است تا از این طریق زباله های الكترونیك كمتری تولید شود و مشكلات كاربران نیز كم شود.به گزارش رهاتل به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، امروزه بیشتر شركت های سازنده گوشی توجهی به یكسان سازی پرت های شارژ تلفن همراه ندارند و هر یك از استانداردهای خاصی دراین زمینه پیروی می كنند كه برای كاربران مشكل ساز است. مقامات اتحادیه اروپا برای حل این مشكل در سطح این قاره دست به كار شده اند و می خواهند استاندارد واحدی را دراین زمینه وضع كنند تا پورت شارژ همه گوشیهای هوشمند با یكدیگر یكسان شود.
بر اساس تازه ترین بررسی های اتحادیه اروپا هر سال بیشتر از ۵۱ هزار تن زباله الكترونیكی در كشورهای عضو این قاره تولید می شود كه بخش اعظم آنها ناشی از دور انداختن شارژرهای قدیمی و ناسازگار با تولیدات جدید است. اگر پورت شارژ گوشیهای تلفن همراه مشابه با یكدیگر باشد، دیگر نیازی به دور انداختن شارژرهای قدیمی نخواهد بود و میزان تولید زباله های الكترونیكی به میزان قابل توجهی كاهش پیدا می كند.
پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۴ دستورالعملی را در این ارتباط به تصویب رسانده بود، اما از آن زمان تابحال اقدامی برای اجرایی شدن آن برداشته نشده است. بنظر می رسد عدم همراهی شركت های بزرگی همچون اپل و گوگل عامل عدم موفقیت دستورالعمل مذكور باشد. این شركت ها می گویند چنین اقدامی دست مؤسسات فناوری را برای تولید محصولات خلاقانه خواهد بست و باید منتظر ماند و دید اتحادیه اروپا برای مجبور كردن گوگل و اپل به تبعیت از خود دست به چه اقدامی می زند.


منبع:

1398/10/28
14:51:42
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات