رهاتل
ذوالقدر خبر داد

بررسی و تصویب بخشی از طرح پیام رسان های داخلی در كمیسیون فرهنگی مجلس

بررسی و تصویب بخشی از طرح پیام رسان های داخلی در كمیسیون فرهنگی مجلس به گزارش رهاتل سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب معانی و مفاهیم طرح صیانت از حقوق كاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی اطلاع داد.سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با ایسنا، در مورد بررسی های جلسه امروز كمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز طرح صیانت از حقوق كاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی را با هدف صیانت از فضای مجازی مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وی اضافه كرد: ما در جلسه امروز معانی و مفاهیم این طرح را به تصویب رساندیم. برای مثال در این طرح پیام رسان اجتماعی این گونه تعریف می شود كه سامانه های كاربرگ محور فراهم كننده بستر تعاملات اجتماعی برای برقراری ارتباط میان فردی یا گروهی از راه تبادل انواع محتواهای یك یا چند رسانه ای.

سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بر مبنای تعریف این طرح پیام رسان داخلی پیام رسانی است كه تمام سرمایه آن به شخصی است كه تنها دارای تابعیت ایرانی بوده و فعالیت آن مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد. بر مبنای تعریفی كه این طرح از صیانت از داده دارد جلوگیری از هر گونه افشا، بهره برداری و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات مربوط به كاربران و محتوای آثار دیداری، شنیداری و نوشتاری را می توان در این خصوص مورد توجه قرار داد.
1398/10/17
16:42:51
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: فضای مجازی , كاربر , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات