رهاتل

آخرین وضعیت اتصال كاربران به اینترنت در ایران

آخرین وضعیت اتصال كاربران به اینترنت در ایران به گزارش رهاتل آخرین خبرها از اتصال به اینترنت از آن حكایت می كند كه به جز پنج استان، اینترنت ثابت در تمامی كشور برقرار شده و اینترنت همراه هم در ۱۰ استان متصل شده، البته هنوز خبری درباره زمان اتصال تمامی استان ها به اینترنت ثابت و همراه اعلام نشده است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، اتصال ایران به شبكه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان)، به علت ناآرامی های ایجادشده به دنبال اجرای طرح اصلاح و سهمیه بندی بنزین و به منظور پیشگیری از امكان سوءاستفاده های احتمالی از این ابزار ارتباطی كاملا قطع شد و تا پنج روز ادامه داشت.
بعد از آن اتصال اینترنت ثابت و خانگی، دانشگاه های بزرگ كشور و برخی شركت های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی از روز پنج شنبه (۳۰ آبان) آغاز شد.
اما اتصال مجدد اینترنت ثابت و خانگی در حالیكه از استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام شروع شده بود، به تدریج ادامه یافت تا به تدریج در استان ها ارتباطات بین الملل باردیگر از سر گرفته شود.
از طرفی اینترنت همراه هم از روز یكشنبه، سوم آذرماه با اتصال تدریجی در استان های خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و یزد و چهارمحال بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام برقرار شد و از روز سه شنبه استان خراسان شمالی هم به این لیست افزوده شد. این در حالیكه در سایر استان های كشور هنوز محدودیت های دسترسی به اینترنت بین الملل حل نشده است.
ازاین رو هم اكنون سیمكارت اپراتورهای همراه شامل همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل در استان های خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و یزد و چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام و اخیرا خراسان شمالی به اینترنت بین الملل متصل شدند.
اتصال اینترنت موبایل در تهران و چند استان
عصر امروز هم اعلام شد، اتصال اینترنت موبایل در تهران (جز شهرستان های غرب استان تهران) و برخی دیگر از استان ها آغاز شده و تا چند ساعت دیگر تكمیل خواهد شد.
بنا بر اعلام اپراتورهای تلفن همراه، اینترنت موبایل، استان های قم، قزوین، كهگیلویه و بویر احمد، مركزی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر و تهران البته به جز شهرستان های غرب این استان، از عصر امروز در حال وصل شدن است.
هنوز اطلاعاتی از این كه اینترنت موبایل در دیگر استان های باقی مانده، چه زمانی وصل می شود، اعلام نشده اما طبق آنچه به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد، وصل شدن اینترنت همراه منتظر دستور وزیر كشور است. این در شرایطی است كه عبدالرضا رحمانی فضلی -وزیر كشور - هم اعلام كرده بود امروز عصر جلسه شورای امنیت تشكیل و در اینباره تصمیم گیری می شود.
این خبر به روزرسانی شده است1398/09/07
12:21:15
5.0 / 5
4316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات