رهاتل
تحت فشار افكار عمومی صورت گرفت؛

عذرخواهی مدیرعامل اوبر برای اظهاراتش درباره قتل خاشقچی

عذرخواهی مدیرعامل اوبر برای اظهاراتش درباره قتل خاشقچی رهاتل: دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر بعد از انتقادات شدید كاربران اینترنت مجبور شد اظهارات خودرا درباره سلاخی جمال خاشقچی توسط جانیان عربستان سعودی پس بگیرد.به گزارش رهاتل به نقل از یاهونیوز، وی این جنایت سعودی ها را با مرگ یك عابر پیاده كه در سال ۲۰۱۸ با یكی از خودرو های خودران شركت اوبر برخورد كرده و فوت كرده است، مقایسه كرده بود. خسروشاهی افزوده بود: همه اشتباه می كنند و این بدان معنا نیست كه نمی توان این اشتباهات را بخشید. من فكر می كنم كه سعودی ها این مساله را جدی گرفته اند.
به دنبال این اظهار نظر هشتگ بایكوت اوبر در شبكه های اجتماعی و به خصوص توئیتر داغ شده و مورد توجه قرار گرفت. همین مساله موجب شد كه خسروشاهی بابت اظهارات خود در پشتیبانی از عربستان سعودی مجبور به عذرخواهی شود. خسروشاهی در این مورد اظهار داشت: بابت این گفته خود متاسف است و در مورد آنچه بر سر جمال خاشقچی آمد هیچ امكان بخشش یا فراموشی وجود ندارد. من اشتباه كردم كه این رویداد را یك اشتباه نامیدم.
وی افزوده است: من در آن لحظه چیزی را بر زبان آوردم كه خودم هم به آن اعتقادی ندارم. سرمایه گذاران ما از مدت ها پیش از دیدگاه من در این زمینه باخبر هستند و من متاسف هستم كه در این زمینه به شكلی شفاف اظهار نظر نكردم.
عربستان سعودی یكی از بزرگترین سهام داران اوبر است و حدود ۱.۹ میلیارد دلار در این شركت آمریكایی سرمایه گزاری نموده است.
یاسر الرومایان مدیرعامل بنیاد سرمایه گذاری دولتی سعودی نیز از اعضای هیات مدیره اوبر است. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خود از عوامل مستقیم صدور دستور ترور جمال خاشقچی بوده و وی نیز در مصاحبه ای در شهریور ماه گذشته، قتل خاشقچی را یك اشتباه توصیف كرده بود.


منبع:

1398/08/21
14:41:46
5.0 / 5
4900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات