رهاتل

تماس با كدام شماره ها مجانی است؟

تماس با كدام شماره ها مجانی است؟ به گزارش رهاتل با عنایت به ضرورت وجود كدهای خدماتی با ارقام كوتاه تر، تماس با كدهای اضطراری مجانی است، در حالیكه تماس با كدهای عمومی ملی، شامل دریافت كاركرد می شود.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، با گسترش شبكه ­های مخابراتی و تنوع خدمات ارائه شده در این بخش و به منظور توسعه و تعمیم خدمات مخابراتی و سرعت بخشیدن به برقراری ارتباطات در سطوح مختلف، ضرورت وجود كدهای خدماتی كه شماره­ هایی با تعداد ارقامی كوتاه تر از شماره­ های معمولی هستند، آشكار است. در این راستا، با ابلاغ مصوبه ۲۱۲ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۱۳۹۴، كدهای خدماتی سه رقمی ملی با عنایت به نوع استفاده از آنها به دو دسته ی كدهای سه رقمی اضطراری ملی و كدهای سه رقمی عمومی ملی تقسیم شدند.
تماس با كدهای سه رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با كدهای خدماتی تماس گرفته باشد، به اندازه تماس درون شهری و در صورتیكه از تلفن همراه با این شماره ها تماس گرفته باشد، معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می شود.
كدهای سه رقمی اضطراری ملی شماره های سه رقمی هستند كه تماس با آن­ ها جنبه حیاتی و فوریت داشته باشد (نظیر اورژانس، آتش نشانی، پلیس و....)، مدت زمان مكالمه كوتاه باشد و از میانگین مكالمات شبكه كشوری پائین ­تر باشد، خدمات رسانی در تمام كشور مورد نیاز باشد كه واگذاری این كدها با تایید كمیته واگذاری كدهای خدماتی و تصویب كمیسیون به صورت مجانی و تماس با این كدها هم مجانی است. كدهای سه رقمی اضطراری ملی مجاز و دارندگان آن­ ها در جدول زیر آمده است.


كدهای سه رقمی عمومی ملی شماره­ هایی هستند كه مدت زمان مكالمه با آنها كوتاه و از میانگین مكالمات شبكه كشوری پائین­ تر باشد، خدمات رسانی در تمام كشور مورد نیاز باشد، خدمات ارائه شده از راه آن­ ها، مورد نیاز عموم مردم باشد كه واگذاری این كدها با تایید كمیته واگذاری كدهای خدماتی و تصویب كمیسیون به صورت مجانی است، اما تماس با این كدها مجانی نیست.
بنابراین، دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت و سیار می­ توانند از تماس گیرندگان با این كدها كه از شبكه تلفن ثابت تماس می­ گیرند، بر مبنای نرخ یك دقیقه مكالمه ثابت به ثابت داخل استانی و در صورت تماس از شبكه تلفن همراه بر مبنای یك دقیقه مكالمه تلفن همراه به تلفن ثابت، كاركرد دریافت نمایند. كدهای سه رقمی عمومی ملی در جدول زیر آمده است.

1398/08/09
19:21:24
5.0 / 5
5036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات