رهاتل
در كمیسیون عالی ارتقای محتوا مطرح شد؛

نقشه راه تولید محتوای فضای مجازی ترسیم می شود

نقشه راه تولید محتوای فضای مجازی ترسیم می شود به گزارش رهاتل دبیر شورایعالی فضای مجازی كشور بر اهمیت تولید محتوای جریان ساز با دربرگیری مناسب در فضای مجازی كشور تصریح كرد و اظهار داشت: نقشه راه تولید محتوای فضای مجازی ترسیم می شود.


به گزارش رهاتل به نقل از مركز ملی فضای مجازی، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورا و رئیس مركز ملی فضای مجازی كشور در یكصدمین جلسه كمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مركز ملی فضای مجازی اظهار داشت: مسئله محتوا در فضای مجازی كشور فقط تولید نیست بلكه برخلاف فضای حقیقی تولید محتوا در این فضا با عنایت به جهانی بودن مخاطبان باید با نگاه سیستمی، زنجیره ارزشی و تعاملی صورت گیرد.
وی بر مشاركت دستگاه ها و سازمان های مرتبط در عرصه تولید محتوا در فضای مجازی برای تبیین سرفصل های مناسب در این عرصه جهت بهره وری و تاثیرگذاری بیشتر و همینطور عرضه گزارش های جامع و كامل به مركز ملی فضای مجازی بعنوان نقطه كانونی هماهنگی و راهبری این فضا در كشور، تاكید نمود.
فیروزآبادی اظهار داشت: شناخت و درك مناسب از این فضا در سازمان ها و دستگاه های مرتبط برای تولید محتوا در فضای مجازی بسیار مهم می باشد و امید است تا با شناسایی مباحث و موضوعات اساسی در این عرصه، نقشه راه تولید محتوای كشور در فضای مجازی ترسیم شده و تقسیم كار ملی مناسب صورت گیرد.
در این نشست، امیر خوراكیان دبیر كمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مركز ملی فضای مجازی و معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوا این مركز با تشریح وضعیت محتوای فضای مجازی در یك سال گذشته، اسناد تهیه شده، سوابق فعالیت كمیسیون و هسته های راهبردی آن و گزارش های رصدی تهیه شده در این معاونت، پیشنهادها و اولویت های برنامه های آتی این كمیسیون را اعلام نمود.
در این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد پیچیدگی و تكثر نظام تولید محتوا و ایجاد پنجره واحد، حفظ و صیانت از تولید محتوا، لایحه مالكیت معنوی، اقتصاد این حوزه، خام فروشی تولید محتوا و ضعف های شناخت و ارتباط میان بنگاه های تولید محتوا و همینطور نحوه فعالیت صنفی و مدنی در حوزه دیجیتال پیشنهاداتی ارائه نمود.
نمایندگان اعضای این كمیسیون هم در سایر دستگاه ها همچون سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، نیروهای مسلح، قوه قضائیه، شورایعالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش نظرات و پیشنهادهایی برای ارتقای تولید محتوا در فضای مجازی در كشور عنوان كردند.

1398/07/22
13:11:01
5.0 / 5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات