رهاتل

شبكه اینترنت ۶G به هوشمندی انسان خواهد بود؟

شبكه اینترنت ۶G به هوشمندی انسان خواهد بود؟ رهاتل: پژوهشگران اعتقاد دارند كه برقراری شبكه نسل ششم اینترنت با بهره گیری از هوش مصنوعی قادر می باشد توانمندی های مغز انسان را شبیه سازی كند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، با اینكه در طول سال های اخیر شركت های مخابراتی مختلف برای توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری نسل پنجم اینترنت ۵G در رقابت تنگاتنگ به سر می برند، حالا بنظر می رسد كه برخی كشورهای پیشتاز همچون كره جنوبی قصد دارند كه از سایر شركت ها و اپراتورهای مخابراتی رقیب خود كه الان در حال توسعه و برقراری شبكه ۵G در كشورهای مختلف هستند، سبقت گرفته و گوی رقابت را از آنها بربایند تا بدین ترتیب بتوانند در راه اندازی و توسعه فناوری های مربوط به شبكه ۶G پیشتاز باشند.
حالا اخیرا پژوهشگران دریافته و اعلام نمودند كه نسل ششم اینترنت همراه قادر می باشد با بهره گیری از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دسترسی از طریق دور، لحظه ای، سریع و بی سیم را بسیار بهتر از نسل پنجم اینترنت برای كاربران به ارمغان بیاورد و توانمندی های مغز انسان را شبیه سازی كند و مجموعه گسترده ای از كارهای علمی و صنعتی پیشرفته مورد نیاز كاربران را انجام دهد.
بر اساس گزارش وب سایت venture beat، در گزارش جدیدی كه این كارشناسان منتشر نموده اند برآورد شده است كه تا سال ۲۰۳۶ میلادی كامپیوتر هایی با قدرت محاسباتی معادل مغز انسان تنها به قیمت یك هزار دلار به كاربران فروخته و عرضه خواهد شد این در شرایطی است كه الان قیمت یك گوشی هوشمند یك هزار دلار است. بدین سبب انتظار می رود ارتباطات نسل ششم اینترنت ۶G سبب شود دسترسی به این نوع كامپیوتر ها با این حجم از توانمندی محاسباتی بسیار سریع تر و آسان تر از حد تصور كاربران صورت بگیرد و تمامی فعالیت های سنگین و طاقت فرسای محاسباتی را با بهره گیری از هوش مصنوعی و با قابلیت های مغز انسان انجام دهد.
چندی قبل بود كه گزارش هایی در خصوص تلاش بزرگترین شركت مخابراتی فعال در كره جنوبی برای برقراری نسل ششم شبكه اینترنت ۶G منتشر گردید تا با همكاری اپراتورهای بزرگی همچون نوكیا و ریكسون به توسعه تكنولوژی استانداردها، پروتكل ها و قوانین مربوط به نسل بعدی شبكه اینترنت همراه بپردازد و این كشور را تبدیل به اولین پیشگامان جهان در این صنعت كند.1398/04/01
15:26:44
5.0 / 5
4836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات