رهاتل

عكاسی از كهكشان راه شیری با هواوی P30 Pro

عكاسی از كهكشان راه شیری با هواوی P30 Pro به گزارش رهاتل عكاسی در نور خیلی كم، یكی از خصوصیت هایی است كه گوشی هواوی P۳۰ Pro را به محصولی بی نظیر در بازار تبدیل نموده است.به گزارش رهاتل به نقل از مهر، این گوشی در بدترین شرایط ممكن چطور می تواند عملكرد خویش را نشان دهد؟ با چالش عكاسی از آسمان شب با وجود بالاترین آلودگی نوری همراه باشید.
برای عكاسی از آسمان شب یكی از مهم ترین نیازهای هر عكاس حرفه ای این است كه شرایط و محیطی را انتخاب نماید كه بتوان در آن بیشترین نور ممكن را به درون لنز و حسگر دوربین هدایت كرد.
در این حالت اگر میزان آلودگی نوری محیط و آسمان بالا باشد، شانس گرفتن یك عكس خوب بسیار پایین می آید و آنجاست كه مهارت های تنظیم دوربین، بیشتر از همه فاكتورها اهمیت پیدا می كند.
عكاسی از پهنه كهكشان راه شیری یكی از زیباترین تصاویر عكاسی نجومی را عرضه می كند. هر عكاسی برای رسیدن به تصاویری با كیفیت بالا از یك سوژه نجومی می تواند تكنیك های گوناگونی را مد نظر قرار دهد كه مهمترین عامل در همه آنها قدرت دوربین در دریافت بالاترین حد نور است.

كشور سنگاپور می تواند یكی از بدترین گزینه ها برای عكاسی نجومی و به خصوص تصویربرداری از پهنه كهكشان راه شیری باشد. این شهر آسمانی با داشتن «كلاس ۹» در آلودگی نور، بدترین شرایط عكاسی نجومی در دنیا را دارد. میزان این آلودگی نور در نقشه زیر نشان داده شده است (محل نشانك روی نقشه مربوط به محل آزمون عكاسی مطرح شده در این مطلب است).
این آلودگی نوری تا حدی زیاد است كه حتی خیلی از دوربین های DSLR هم نمی توانند در این شرایط، تصویر قابل قبولی از آسمان شب سنگاپور ثبت كنند.
اما گوشی Huawei P۳۰ Pro آمده تا قواعد بازی را عوض كند و خویش را به چالش بكشد. در این شرایط به كمك عكاس حرفه ای Justin Ng و یك دستگاه گوشی Huawei P۳۰ Pro توانایی عكاسی از آسمان شب و به صورت ویژه، سوژه ای مانند پهنه ی راه شیری مورد آزمون قرار گرفته است.
این چالش در شب ۲۵ ماه می (شنبه ۴ خرداد ماه) و در سواحل جنوبی سنگاپور صورت گرفته تا مشخص شود Huawei P۳۰ Pro تا چه حد می تواند در این مورد كارایی داشته باشد. تصویر زیر نتیجه اولیه كار است.

روشن ترین نقطه آسمان در این تصویر، سیاره مشتری است كه در این زمان از سال فاصله بسیار كمی با مركز ابرهای میان ستاره ای كهكشان راه شیری دارد و موعد بعدی كه به این فاصله از مركز پهنه راه شیری برسد ۱۲ سال دیگر و در سال ۲۰۳۱ است. سال آینده و بعد از آن هم مشتری در پایین پهنه راه شیری در آسمان شب خواهد بود.
برای عكاسی از آسمان شب و در این حالت نوری باید از تكنیك ETTR به منظور رسیدن به روشن ترین عكس ها استفاده نمود. در این تكنیك تلاش می شود تا با تنظیم میزان ISO و دیگر پارامترهای تصویربرداری، بدون ایجاد اشباع ناخواسته، حداكثر میزان نور را وارد حسگر دوربین رساند تا روشن ترین عكس ها ثبت گردد.
در یك گوشی هوشمند رسیدن به این حالت بسیار دشوار است و به همین خاطر می توان با كمی تنظیمات و قرار دادن نرم افزار دوربین در مشخصاتی مانند f/۲.۲، ISO ۱۶۰۰ و زمان عكاسی ۲۵ ثانیه در حالت Pro، تا حد ممكن به تكنیك ETTR نزدیك شد. در نهایت خروجی دوربین Huawei P۳۰ Pro تصویری است كه مشاهده كردید.
در چالش دوم هم از نمایی دیگر به بررسی عملكرد عكاسی در نور كم با این گوشی پرداخته می شود كه خروجی زیر را نتیجه می دهد.

نمونه تصاویر فوق نشان داده است دوربین گوشی Huawei P۳۰ Pro در عكاسی با نور كم، قدرت بسیار بالایی دارد و با استفاده صحیح می تواند رقیبی در خور برای دوربین های دیجیتال حرفه ای باشد.
در واقع هوآوی یك نرم افزار عالی را جهت استفاده حداكثری از توانایی های این دوربین توسعه داده كه حتی می تواند در آلودگی نوری بسیار بالای كشوری مانند سنگاپور، بیشترین بازدهی را داشته باشد و تصاویری خلق كند كه شاید در حالت عادی، كمتر كسی باور كند كه این تصاویر با گوشی موبایل و بدون استفاده از نرم افزارهای جانبی ثبت شده است.

1398/03/31
21:12:16
5.0 / 5
5010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات