رهاتل

سیستم انتخاباتی سوئیس هكرها را به مبارزه طلبید

سیستم انتخاباتی سوئیس هكرها را به مبارزه طلبید به گزارش رهاتل سوئیس برای تست امنیت سیستم جدید رأی گیری الكترونیكی خود، انتخاباتی صوری را بعنوان یك چالش برای هكرها به راه انداخته تا بتواند این سیستم را امتحان كند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرانسوی لوژورنال دو دیمانش، كشور سوئیس یك انتخابات صوری از ۲۵ فوریه تا ۲۴ مارس برگزار می نماید تا بتواند سیستم جدید رأی گیری الكترونیكی خویش را آزمایش كند.
برای این چالش جایزه ای تا سقف ۱۳۲ هزار یورو اعلام شده و در این چالش هكرها می توانند تلاش كنند آرا را دستكاری كنند، میزان آرا را ببینند، آرا را از حالت محرمانه خارج و افشا كنند و تدابیر امنیتی را یا دور بزنند و یا غیر فعال كنند. میزان جایزه این چالش بستگی به میزان نفوذی كه هكرها موفق به انجامش شوند، دارد.
جایزه ای به ارزش ۴۴ هزار یورو برای هكری خواهد بود كه بتواند بدون آنكه شناسایی شود آرا را دستكاری كند. هكری كه بتواند محرمانه بودن رای ها را نقض كند ۱۰ هزار فرانك سوئیس و كسی كه آرا ی الكترونیكی را از بین ببرد ۵ هزار فرانك سوئیس دریافت خواهد نمود.
رأی دهندگان در سوئیس ترجیح می دهند بیشتر به روش رأی گیری الكترونیكی و از خانه در فاصله چند هفته قبل ازهر انتخابات، رأی دهند به این دلیل مقام های این كشور می خواهند از این سیستم جدید و امنیت آن مطمئن شوند. سیستم رأی گیری الكترونیكی در سوئیس از سال ۲۰۰۴ تا كنون در فاز آزمایشی و در بعضی مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است.
گفته شده تا روز پنجشنبه بیشتر از ۲ هزار هكر برای رقابت در این آزمون ثبت نام كرده اند كه ۲۶ درصد آنها سوئیسی ۱۵ درصد فرانسوی ۷ درصد آمریكایی و ۵ دصد آلمانی هستند.1397/11/29
15:03:49
5.0 / 5
5167
تگهای خبر: سیستم , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات