رهاتل
باگ جدیدی كه كشف شد؛

پیام های خصوصی كاربران توئیتر حذف نمی شوند

پیام های خصوصی كاربران توئیتر حذف نمی شوند رهاتل: باگی در توئیتر سبب شده پیام های خصوصی كاربران حتی سپس حذف آن یا غیرفعال شدن حساب كاربر همچنان در آرشیو اطلاعات شبكه اجتماعی ذخیره می شوند.به گزارش رهاتل به نقل از مهربه نقل از تك كرانچ، بنظر می رسد پیام های خصوصی(Direct Messages) در توئیتر مدت زمانی طولانی و حتی سپس حذف باز حفظ می شوند.
«كاران ساینی» یكی از محققان امنیتی كه این باگ را كشف كرده به «تك كرانچ» می گوید: اطلاعات یكی از آرشیوهای توئیتر نشان داده است این شبكه اجتماعی پیام های خصوصی كاربران را به مدت چند سال حفظ می نماید. این درحالی است كه آنها تصور می كنند پیام ها پاك شده اند. علاوه برآن توئیتر پیام های خصوصی حساب های كاربری غیر فعال یا در حال تعلیق را باز حفظ می نماید.

ساینی سال قبل باز باگ مشابهی را گزارش كرده بود اما این اختلال تابحال را فاش نشده بود. این باگ به ساینی اجازه داد با استفاده از API منسوخ شده، پیام های خصوصی را بیابد، حتی سپس آنها ارسال و دریافت كننده آنها را حذف كرده اند.
كاربران می توانند با دانلود كردن نسخه ای از اطلاعات حساب های كاربری شان متوجه شوند كه توئیتر پیام های خصوصی حذف شده را همچنان نگه می دارد.
محققان امنیتی این اختلال را یك «باگ عملكردی» نامیده اند.
سخنگوی توئیتر اعلام نموده این شبكه اجتماعی مشغول بررسی سوژه است.

1397/11/27
14:39:47
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: شبكه اجتماعی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات