رهاتل

بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر منتشر گردید

بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر منتشر گردید به گزارش رهاتل بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر در ۵ سرفصل مجزا شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و دانش، فناوریهای نوین، فناوری خودرو و هوافضا منتشر گردید.


به گزارش رهاتل به نقل از مهر، شماره ۲۲ مجله فناوری مهر در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، مروری دارد بر اتفاقات حوزه ICT در سال قبل میلادی؛ براین اساس گزارش « ۲۰۱۸ و سال رسوایی غولهای فناوری» یكی از گزارش های جذاب این بخش است. در همین حال در این سرفصل، گزارشی با عنوان فعالیت «ماینرها» در ایران قانونی می گردد نگاهی فنی و عملی به مبحث استخراج ارز دیجیتال در كشور داشته است. در این بخش مبحث نفوذ ۵۰۰ اپلیكیشن آلوده به موبایل كاربران، ۳ برابر شدن ظرفیت شبكه اینترنت داخلی و آخرین آمار از جمعیت آنلاین جهان، از دیگر موضوعات مهم و خواندنی هستند. در بخش علم و دانش مجله فناوری مهر، با دانشمندان ایرانی پراستناد در بین پژوهشگران برتر جهان آشنا می شویم و حضور چشمگیر پژوهشگران جهان اسلام در بین دانشمندان پراستناد دنیا از دیگر اخبار مهم می باشد. همینطور در خبری آمده است كه ایران یك چهارم تولید علم كشورهای اسلامی را در اختیار دارد. همچون خبرهای جذاب این بخش می توان به اخباری مانند تحلیل DNA یك زن ۴۲۵۰ ساله و كشف شكل ظاهری وی و هم قطعه كردن جسد زن ۸۷ ساله به ۲۷ هزار قطعه برای پیشبرد علم، اشاره نمود. این شماره از مجله فناوری مهر در بخش فناوریهای نوین، به مبحث نیروگاه خورشیدی و استفاده از پنل های خورشیدی نگاه ویژه ای دارد. یكی از خبرهای مهم این بخش مربوط به ساخت نیروگاه خورشیدی متحرك است و همینطور در خبری آمده كه یك سوم ایران ظرفیت نصب پنل خورشیدی را دارد. موافقت سازمان محیط زیست با كشت پنبه تراریخته و تولید داروی تقویت حافظه از عصاره گیاهی همچون اخبار مهم این بخش است.
در سرفصل فناوری خودرو، خبری با عنوان «محققان كشور، خودروهای معمولی را برقی می كنند» همچون اخبار مهم می باشد. نخستین خودرو پهپاد به پرواز درآمد و خودروی خودرانی كه ۳۰۹۹ مایل سفر كرد همچون اخبار خواندنی این بخش است. همینطور گفته می گردد كه آستون مارتین ابرخودروی ۲.۵ میلیون پوندی می سازد. بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر، در بخش هوافضا گزارش ویژه ای با عنوان « فناوری سنجش از دور به كمك مدیریت بحران می آید» دارد و در آن به صورت تفصیلی به نحوه استفاده از ابزارهای فناوری فضایی در مدیریت بحران و بلایای طبیعی پرداخته است. دستیابی ایران به ماهواره مخابراتی بومی تا ۷ سال دیگر و ۳۷ دانشجوی ایرانی هوافضا كه بورسیه چین شدند از دیگر اخبار مهم این بخش است. بیست و دومین مجله فناوری مهر در ۶۱ صفحه انتشار یافته و از این لینك در دسترس می باشد.

1397/10/21
22:11:16
5.0 / 5
4603
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات