رهاتل
درخواست هزینه یكسان سازی تعرفه های موبایل

بهانه ی جدید برای یك كلاهبرداری!

بهانه ی جدید برای یك كلاهبرداری! به گزارش رهاتل این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یك از سودجویان از راهی برای كلاهبرداری و فریب كاربران استفاده می نمایند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه از آغاز مهرماه سال جاری به یكسان سازی تعرفه های خود اقدام نمودند تا بدین ترتیب هر دقیقه مكالمه درون و برون شبكه، در هر یك از اپراتورها به صورت تك نرخی محاسبه شود؛ به نقل از آنها، این روش جدید قیمت گذاری باعث سهولت و شفافیت بیش تر در محاسبه هزینه مكالمات مشتركین می گردد. درواقع در حالیكه تا قبل از این، تماسهای اپراتورهای همراه با سایر اپراتورها، هزینه ی متفاوت و گاها بیش تری در مقایسه با تماس با شماره های همان اپراتور داشت، اما با یكسان سازی تعرفه، این تفاوت حذف شد.

اگرچه همان زمان هم یكسان سازی تعرفه ها باعث افزایش قیمت در بعضی از تماسهای درون شبكه یا برون شبكه برای اپراتورهای اول و دوم شده بود، اما نفس یكسان سازی تعرفه ها به خودی خود، اتفاق مثبتی بود كه رخ داد. این مورد هم توسط هر یك از اپراتورها با استفاده از پیامك و انتشار اطلاعیه در رسانه های خبری و یا اطلاع رسانی در وب سایت اپراتورها انجام شد.

درحالی كه یكسان سازی تعرفه ها و تك نرخی شدن تماسهای درون شبكه یا برون شبكه برای اپراتورهای اول و دوم، هزینه ای برای مشتركان ندارد و جزو خدماتی است كه توسط اپراتورها عرضه شده، اما به نظر می آید برخی مبادرت به سودجویی از این مورد كرده و به قول برخی كاربران، تماس هایی با آنها گرفته و بابت یكسان سازی تعرفه ها درخواست هزینه كرده اند. البته اپراتورها هم به ایسنا اعلام نمودند كه این درخواست ها كلاهبرداری بوده و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.

با وجود این، با عنایت به این كه این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یك از سودجویان از راهی برای كلاهبرداری و فریب كاربران استفاده می نمایند، كاربران باید دقت داشته باشند كه هنگام رویارویی با موارد این چنینی، در مرحله ی ابتدایی هزینه ای را برای این افراد واریز نكنند و بعد از آن، مبحث را با اپراتور و مسئولان مربوطه در بین بگذارند.

اخیرا هم وزیر ارتباطات در پستی در یكی از شبكه های اجتماعی، در جهت آگاه سازی كاربران اعلام نمود كه نرم افزارها و یا پیام هایی كه در فضای مجازی، با عنوان شارژ و یا اینترنت رایگان، تبلیغ می كنند، دروغ و فریب است. هم چنین تماس هایی كه با عنوان برنده شدن در قرعه كشی از شما درخواست اطلاعات بانكی می كنند، هم كلاهبرداری است و باید مراقب باشیم.
1397/09/26
13:59:35
5.0 / 5
4407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات