رهاتل
در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب ؛

پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح میگردد

پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح میگردد رهاتل: سرپرست پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات سجاد اظهار داشت: پارك سجاد یك پارك ملی و فراملی در تهران است كه مجوز تاسیس شعب دیگر آن در استانهای مختلف ستاندن شده است.به گزارش رهاتل به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجعفر صدیق دامغانی زاده، سرپرست پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات سجاد با اشاره به تصویب اساسنامه این پارك در هفته گذشته، اظهار داشت: پارك سجاد یك پارك ملی و فراملی در تهران است كه مجوز تاسیس شعب دیگر آن در استان های مختلف ستاندن شده و در ۲۲ بهمن امسال اولین شعبه آن در مشهد افتتاح میگردد.
وی درباره فلسفه احداث پارك مذكور اظهار داشت: پارك های علم و فناوری سابقه ای حدودا ۲۰ ساله در كشور دارند كه با هدف اولیه كمك به فارغ التحصیلان جوان برای تبدیل ایده به محصول و ورود به بازار عموما توسط وزارت علوم در نقاط مختلف كشور شكل گرفته اند.
سرپرست پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) با اشاره به مشكلات پیش روی شركت ها برای ورود محصول به بازار اضافه كرد: باز شدن درهای بازار به روی شركت ها كار ساده ای نیست و وزارت علوم باز به تنهایی نمی تواند در این رابطه كاری انجام دهد و نیاز است تا وزارتخانه های اقتصادی كشور ورود پیدا كنند تا با برنامه هایی، شركت های دارای محصول را به بازارهای ملی و بین المللی وصل كنند.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران فلسفه وجود پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) را رشد شركت های جوان و ورود محصول آنها به بازارهای ملی و بین المللی دانست و اظهار نمود: در دولت یازدهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان اولین وزارتخانه اقتصادی به این مورد توجه كرد و برای احداث پاركی برای رشد دادن شركت های جوان و ورود آنها به بازارهای ملی و بین المللی، آغاز به سرمایه گذاری كرد.
صدیق پارك علم و فناوری را با هدف اصلی تجاری سازی فناوری عنوان نمود و افزود: پارك های علم و فناوری كه تابحال در كشور بوجود آمده بعنوان پارك های عرضه مطرح هستند تا با پشتیبانی از شركت های نوپا و فارغ التحصیل، آنها را برای تولید محصول و احداث یك شركت جوان كمك كنند.
عضو شورای راهبری پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) در تشریح وضعیت شركت های جوان اظهار داشت: شركت جوان شركتی است كه سالانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان درآمد دارد و حداقل دو سه سال كار كرده است و محصول تولید كرده و آماده ورود به بازار است.
وی با اشاره به اینكه شركت های جوان باید وارد پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) شوند تا ظرف سه تا پنج سال درآمد آنها به پنج میلیارد تومان در سال برسد، اضافه كرد: اگر اینگونه شركت ها به بازار وصل شوند چنین رشدی به سرعت رخ می دهد.
عضو شورای راهبردی پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) قوانین موجود در پارك های علم و فناوری را همچون قوانین مناطق آزاد دانست ودر تشرح تفاوت ها اظهار نمود: پارك های علم و فناوری محلی برای تجارت نیست و واردات و صادرات توسط آن صورت نمی گیرد.
وی همین طور از تصویب اساسنامه این پارك در هفته گذشته آگاهی داد و اضافه كرد: الان ۱۰ شركت در پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) مستقر هستند كه تا دهه فجر امسال ۲۰ تا ۳۰ شركت دیگر باز پذیرش می نماییم.
سرپرست پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) با اشاره به اینكه ۱۷ هزار متر ساختمان در این پارك وجود دارد كه به لحاظ كیفیت مناسب نمی باشد و برای استقرار شركت های جدید بازسازی می شوند، اظهار داشت: این پارك در لایه اول قرار دارد كه برای احداث شركت های جوان چهار برنامه عملیاتی در نظر گرفتیم تا شركت ها را به زنجیره تامین ملی و بین المللی وصل كند.
صدیق یكی از برنامه های در دست اجرا را برنامه تضمین خرید در مقابل تضمین كیفیت نامید و اظهار نمود: این حدودا همان كاریست كه ساپكو در صنعت خودرو انجام می دهد كه با شركت ها قرار داد می بندد ومحصولات مورد نیاز را به شرط داشتن استانداردی از آنها خریداری كند.
عضو شواری راهبردی پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) با اشاره به اینكه برنامه سوم كار و زندگی نخبگان است، خاطرنشان كرد: هدف آن احداث امكانات لازم برای پیشگیری از خروج مغزها و فارغ التحصیلان نخبه و معكوس كردن فرایند مهاجرت مغزهاست.
این مقام مسوول برنامه چهارم را احداث شبكه مراكز رشد عنوان نمود و اظهار داشت: با وجود تعداد زیادی از مراكز رشد در كشور، از راه شبكه سازی با آنها هم می توانیم زمینه رشد شركت های را فراهم نمود.
صدیق با اشاره به اینكه پس از اجرایی شدن این چهار برنامه علمیاتی پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) به صورت كامل شكل می گیرد، تصریح كرد: تا آخر امسال در فعال سازی لایه یك، هیات امنای پارك تشكیل میگردد و مصوبات لازم را برای استقرار شركت های جدید را می دهد.
وی با اشاره به طراحی اولیه برای استقرار ۱۵۰ تا ۲۰۰ شركت در پارك علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات امام سجاد (ع) اضافه كرد: پارك امام سجاد (ع) یك پارك ملی و فراملی است كه مجوز تاسیس شعب دیگر آن در استان های مختلف ستاندن شده و در ۲۲ بهمن امسال اولین شعبه آن در مشهد افتتاح میگردد و با عنایت به منابع و امكانات به مرور شعبه های دیگر توسعه پیدا می كند.
این مقام مسوول احداث پارك امام سجاد (ع) را مهم ترین اقدام وزارت ارتباطات در جهت نهادسازی برای توسعه شركت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه بازار در كشور دانست و اظهار داشت: یكی از برنامه های این پارك، توسعه صادرات داده است تا با احداث آزمایشگاه انیمیشن، شركت های جوان در آنجا شكل بگیرند كه به دنبال آن بازار فیلم، انیمیشن و موسیقی را به كشورهای همسایه گسترش دهیم تا هم موجب كسب درآمد و هم در خطوط انتقال موجب افزایش صادرات داده از طرف ایران شود.

1397/09/09
23:27:14
5.0 / 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات