رهاتل
در گفتگو با مهر اعلام شد؛

دلیل تذكر به وزارت ارتباطات در زمینه فیلترینگ

دلیل تذكر به وزارت ارتباطات در زمینه فیلترینگ رهاتل: رئیس هیات مدیره زیرساخت با اشاره به اینكه مركز ملی فضای مجازی در مكاتباتی با وزارت ارتباطات، از نحوه مدیریت در فیلترینگ انتقاداتی داشته، اظهار داشت: این تذكر به علت وجود تفاوت در دیدگاه است.حمید فتاحی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دریافت نامه انتقاد و تذكر مركز ملی فضای مجازی از عملكرد شركت ارتباطات زیرساخت و وزارت ارتباطات، درباره مسدودسازی فیلترشكن ها و بی اطلاعی دكتر صادق عباسی شاهكوه مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت از این نامه و گزارش عملكرد، توضیح داد.
وی با اشاره به اینكه مركز ملی فضای مجازی در نامه ای به وزارت ارتباطات درمورد اعمال فیلترینگ انتقاداتی وارد داشته است، افزود: در این رابطه نمایندگان وزارت ارتباطات و شركت ارتباطات زیرساخت در جلساتی با مركز ملی فضای مجازی، این مورد را بررسی كردند.
معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: در این جلسات دكتر عباسی شاهكوه حضور نداشته و اظهار بی اطلاعی وی از موضوع، به رغم اظهارات رئیس مركز ملی فضای مجازی، بنابراین بوده است.
فتاحی با تاكید براینكه مركز ملی فضای مجازی مواردی را به وزارت ارتباطات تذكر داده و دكتر عباسی در جریان نبوده است، افزود: مشخصا می گوییم كه مواردی در جلسات به صورت خاص از سمت مركز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات عنوان شد و ما هم نحوه عملكردمان را اعلام كردیم.
وی در پاسخ به این سوال كه ضعف عملكرد مطرح شده از جانب مركز ملی فضای مجازی در زمینه فیلترینگ، مربوط به چه مواردی است توضیح داد: مواردی در جلسات مشترك عنوان شد كه به مبحث مدیریت گیت وی اینترنت مربوط می گردد. دراین زمینه ما استدلالات و دلایلمان را مطرح كردیم.

رئیس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینكه انتقاد به نحوه عملكرد در اعمال فیلترینگ بوده است، اضافه كرد: بیشترین بحث به تفاوت نظر در اعمال فیلترینگ مربوط می گردد و نقاط ضعف، به صورت مصداقی قابل عنوان نیست.
فتاحی با اشاره به اینكه مركز ملی فضای مجازی انتظاراتی غیر از آنچه كه توسط وزارت ارتباطات تابه حال عمل شده، داشته است، اظهار داشت: ما هم در مقابل استدلالاتی داشتیم و اینها به صورت مكاتباتی با مركز ملی فضای مجازی عنوان شد، اما هنوز نهایی نشده است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه گلایه و تذكرات همچنان سرجای خود است، تصریح كرد: اپراتورهای ارتباطی بعنوان مجریان فیلترینگ، در مبحث مدیریت ترافیك اینترنت، از یك فرمانده واحد برخوردار نیستند. برای مثال دستور قضایی درباره فیلترینگ به تمامی اپراتورها ابلاغ گردید اما نحوه اجرا متفاوت بود.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه وزارت ارتباطات در زمینه فیلترینگ برای اپراتورهای ارتباطی، قوانین تعیین نمی كند، اظهار داشت: ماده ۲۱ قانون جرایم كامپیوتری، اپراتور سرویس دهنده لایه دسترسی اینترنت را موظف كرده كه دستور قضایی را اعمال نماید.
وی با اشاره به اینكه در مكاتبات مركز ملی فضای مجازی با وزارت ارتباطات به روش ها و چند و چون مبحث اشاره ای نشده است، تصریح كرد: آنچه كه مدنظر مركز ملی فضای مجازی است مصداق فنی دارد و شاید منظور این است كه اپراتورها، آنچه كه مدنظر این مركز بوده را به خوبی اعمال نكرده اند.

1397/07/17
13:16:16
5.0 / 5
4375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات