رهاتل
در نمایشگاه الكامپ؛

خصوصیت پیام امن به پیام رسان بومی بیسفون افزوده شد

خصوصیت پیام امن به پیام رسان بومی بیسفون افزوده شد رهاتل: خصوصیت پیام امن (سكرت چت) به امكانات پیام رسان بومی بیسفون افزوده شد.به گزارش رهاتل به نقل از مهر، اپلیكیشن پیام رسان بیسفون روز گذشته در نمایشگاه الكامپ از خصوصیت های جدید خود برای كسب رضایت كاربران و عرضه خدمات به كاربر در بستر امن، رونمایی نمود.
میلاد موحدین، مدیر اجرایی این پیام رسان بومی در مورد این خصوصیت تصریح كرد كه با این شرایط كاربران اپلیكیشن بیسفون می توانند مطمئن باشند كه پیام های ارسالی آنها به علت پروتكل رمزنگاری شده قابلیت خواندن و درج شدن اطلاعات را ندارد و قابلیت سكرت چت می تواند به اطمینان كاربر در استفاده از این اپلیكیشن بومی بیفزاید.
وی اظهار داشت: هم اكنون بالغ بر ۳میلیون و ۹۰۰ هزار نفر این اپلیكیشن پیام رسان بومی را نصب و رجیستر كرده اند.
وی كیفیت بهتر سرویس در كنار تماس های با كیفیت صوتی و خصوصیت های جدید را همچون موضوعاتی دانست كه كاربران ایرانی را ترغیب می كند از میان اپلیكیشن های بومی یكی را انتخاب كنند.
وی با اشاره به مبحث پشتیبانی از اپلیكیشن های بومی در كشور كه از جانب دولت مطرح شده اند اظهار داشت: در شروع كار با سنگ اندازی هایی مواجه شدیم و علاوه بر مشكل تكنولوژی، زیرساخت و سرمایه گذاری با برخی موانع قانونی هم مواجه بودیم. برای مثال ما مدعی هستیم كه حتی پیش از تلگرام، كانال را راه اندازی كردیم اما به علت آنكه راه اندازی كانال نیازمند مجوز بود با مشكلاتی مواجه بودیم اما این در شرایطی است كه تلگرام امكان ساختن كانال را به تمام كاربران در كمتر از ۳۰ ثانیه فراهم نمود.
وی با اشاره به دریافت وام حمایتی دولت برای توسعه پیام رسان های بومی اظهار داشت: دولت ۵ میلیارد تومان دریافت ضمانت نامه های مفصل و به صورت وام وجوه اداره شده و با بازپرداخت مشخص به ما داد. در این زمینه وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی به وظایف حمایتی خود حدودا عمل كرد اما بانك مركزی با وجودی كه قرار بود طی دو ماه پس از این مصوبه امكان پرداخت روی شبكه های بومی را فراهم آورد به این تكلیف خود عمل نكرد.
مدیر اجرایی این پیام رسان بومی افزود: در زمینه تكالیف مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای پشتیبانی از پیام رسان های بومی، بانك مركزی حتی در جلسات مشترك هم شركت نمی نماید. در این زمینه معاونت رسانه ای دیجیتالی وزارت ارشاد هم كانال های پرطرفدار تلگرامی را برای مهاجرت به سمت اپلیكیشن های بومی ترغیب كرد.
وی در مورد بیانیه پیام رسان های بومی كه به مركز ملی فضای مجازی ارسال شد هم اظهار داشت: ما در این بیانیه در مورد بستن و یا باز شدن هیچ پیام رسانی صحبت نكردیم و موافق فیلتر نیستیم و هم اكنون هم در مورد فیلتر شدن هاتگرام و تلگرام طلایی نظری نداریم بلكه تاكیدمان بر این است كه این فضا رفع ابهام شود.
موحدین تصریح كرد: از شورای عالی فضای مجازی می خواهیم كه فضای مربوط به فعالیت پیام رسان های بومی را به دور از موضوعات سیاسی تعیین تكلیف كرده و در مورد فعالیت تمامی پیام رسان ها چه خارجی و چه داخلی شفاف سازی كند چون كه در این صورت در فضای غبارآلود و دارای ابهام و شبهه، پیام رسان های بومی متضرر می شوند و فضای رقابتی بوجود نمی آید.

1397/05/08
22:25:28
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: اپل , فضای مجازی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات