رهاتل
آذری جهرمی:

ضرورتی ندارد آمار شبهه ناك به مردم بدهیم

ضرورتی ندارد آمار شبهه ناك به مردم بدهیم رهاتل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وجود مشكلات ارتباطی در شهر شیراز بیان كرد: طی دو سال اخیر در شیراز ۳۰ سایت به جای احداث، جمع آوری شده است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه ۲۱ تیر در شورای اداری فارس كه به منظور افتتاح و بهره برداری از تعدادی پروژه های مخابراتی برگزار شد، بیان كرد: در مقطعی استان فارس در تصمیمات اقتصادی كشور و فرصت های منطقه ای بعنوان یك قطب در حوزه الكترونیك مطرح بود و این مهم از نقاط قوت این استان به شمار می رفت.
وی اضافه كرد: هرچند هنوز هم كارخانه و صنایعی مانند صاایران فعال است و درست است كه دیگر نامی از كارخانه “آی تی” نیست اما “آی تی ام سی” فرآیند رشد را در پیش گرفته و برای تداوم خود تلاش می كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: واقعیت این است كه میان قطب بودن و آنچه كه مدنظر بوده، فاصله های زیادی وجود دارد و فارس تا چندی قبل در زیرساخت های ارتباطی رتبه مطلوبی نداشت.
وی افزود: عقب افتادگی مزمن فارس در این حوزه باعث شد تا در سفر نوروز ۹۷ به چند شهرستان و مشاهده مستقیم دو برنامه در دستور كار قرار گیرد. یكی اقدام عاجل و فوری و دیگری رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه در بخش “آی سی تی” تا آخر سال ۹۷ بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برپایه این برنامه مقرر شده تا آخر امسال ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار مجهز به خدمات تلفن همراه و اینترنت شوند.
آذری جهرمی كه اعتقاد دارد توسعه روستاها نیازمند سرمایه گذاری زیاد است، اظهار داشت: علاوه بر روستاها در بخشی از مناطق شهری هم با ضعف هایی روبه رو هستیم كه بنای رفع آنها را داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گلایه از نحوه گزارش افتتاح پروژه های در دست بهره برداری شركت مخابرات استان فارس، اظهار داشت: ضرورتی ندارد شبهه ناك به مردم آمار دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه منطقی نیست و نباید آمار غلط به مردم داد، اضافه كرد: هرچه اعداد بزرگتر باشد به این معنا نیست كه به همین تعداد هم پروژه وجود دارد.
آذری جهرمی خواهان پرهیز از عرضه گزارش ها به روش سنتی شد و اظهار داشت: عملیات با پروژه متفاوت می باشد. اگر هزار میلیارد تومان اعتبار برای این تعداد پروژه هزینه شده باشد كه بطور قطع می شد با آن كل زیرساختهای ارتباطاتی استان فارس را نوسازی كرد اما امروز تنها دو پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند.
وی مجددا خواهان عرضه آمار شفاف شد و اظهار داشت: با مردم با صداقت سخن بگوییم و اعداد هرچه دهن پركن تر باشد لزوما مطلوب نیستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با اشاره به وجود مشكلات ارتباطی در شهر شیراز هم بیان كرد: طی دو سال اخیر ۳۰ سایت به جای احداث در شیراز جمع آوری شده اند. ۵۲ میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده اما شهرداری اجازه نصب آن را نمی دهد.
آذری جهرمی در این باره افزود: در سفر قبلی به استان فارس از شهردار شیراز درخواست كردم اما ظاهرا كار با درخواست و تقاضا پیش نمی رود.
وی اظهار داشت: شیطنت یك مدیر و خروج از پست خود در شهرداری شیراز به جهت ندادن مجوز به شركت رقیب خود جای سوال دارد و این حركت شایسته برخورد است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: توسعه كیفی شبكه ها و در همه حوزه ها بهبود یافته اما باید به قوت ادامه یابند.
آذری جهرمی در پاسخ به سخنان رئیس مجمع نمایندگان استان فارس كه در این جلسه به عصبانیت مردم به علت قطع تلفن همراه یا نداشتن اینترنت اشاره نمود بود، اظهار داشت: ضریب قطع و وصل تلفن همراه آنقدر زیاد نیست كه باعث عصبانیت مردم شود اما اگر اینگونه باشد از مردم عذرخواهی می كنم. البته چیزهای دیگری مردم ما را عصبانی می كند.
وی تصریح كرد: تبعیض و فساد مردم را عصبانی می كند و باید با آن مبارزه جدی كرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با اشاره به اینكه شرایط كشور شرایط سختی است به تبع آن كشور داری در این شرایط دشوار است، تصریح كرد: زمانی كه عدم یكپارچگی در مدیریت داخلی وجود داشته باشد، بی گمان بر این مشكل دامن می زند.
وی افزود: شرایط و موضع جمهوری اسلامی ایران ضعف نیست و حركت در عرصه سیاست خارجی و تعاملات بین المللی و عرصه های داخلی با رشد و توسعه قابل توجهی روبه رو بوده است. اما در این مدت دنیا هم سكوت نكرده و تنها راه برون رفت از آن را مدیریت علمی و استفاده از ظرفیت نخب و جوانان در اداره امور كشور باید جست جو كرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خاتمه با تصریح بر اینكه دولت رای از مردم گرفته و برنامه هایی را در چارچوب اصول و آرمانهای نظام و انقلاب ترسیم كرده كه باید محقق شوند، خاطرنشان كرد: شرایط دشوار می باشد اما نباید دل مردم را خالی كرد. دشمن با تمام وجود برای ضربه آمده اما در كنار آن باید در عملكردها اصلاحاتی صورت گیرد و با همدلی شرایط را بهبود ببخشیم.1397/04/21
19:29:27
5.0 / 5
5214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات