رهاتل

صدور مجوز فروش سیم كارت های خارجی در ایران

صدور مجوز فروش سیم كارت های خارجی در ایران رهاتل: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نموده كه مجوز فروش سیم كارت های تلفن همراه خارجی را به شركت های غیردولتی و واجد شرایط كه در ایران به ثبت رسیده باشند، اعطاء می كند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نموده كه در جهت پشتیبانی از حقوق مشتركین و افزایش رضایت آن ها به منظور ضابطه مند شدن فعالیت عاملین فروش و امكان كنترل و نظارت بر فعالیت آنها، مجوز فروش سیم كارت های تلفن همراه خارجی در كشور را به شركت های غیردولتی و واجد شرایط كه در ایران به ثبت رسیده باشند، اعطاء می كند.
بر این اساس دارنده مجوز بر مبنای خدمات مبحث مجوز می تواند نسبت به فروش سیم كارت های خارجی تلفن همراه در داخل كشور و ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع رسانی مربوط طبق مفاد مصوبه شماره ۸ جلسه شماره ۱۶۷ كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی اقدام نماید. مدت اعتبار مجوز، دو سال شمسی از تاریخ صدور اعلام شده است.
كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۶۷ تاریخ سی ام خرداد ۱۳۹۲ پیشنهاد"ضوابط و دستورالعمل فروش سیم كارت های تلفن همراه خارجی در داخل كشور" را بررسی و مفاد آن را تصویب كرده بود كه در بخش هایی از آن آمده است: دستور­العمل حاضر با­توجه به افزایش تقاضا برای خرید سیم­ كارت­ های تلفن همراه خارجی در كشور و در جهت پشتیبانی از حقوق مشتركین و افزایش رضایت آن ها و به منظور جلوگیری از بروز مشكلات فنی و امنیتی احتمالی ناشی از فروش سیم­ كارت­ های مذكور و همینطور ضابطه­ مند­شدن فعالیت عاملان فروش و امكان كنترل و نظارت بر فعالیت آن ها، تدوین شده است.
البته فروش سیم­ كارت­ های شبكه­ های ماهواره­ای جزء خدمات مبحث این ضوابط نیست و فروش سیم­ كارت­ هایی كه با استفاده از رومینگ، با استفاده از شبكه­ های ماهواره­ های نظیر ثریا، اینمارست و مانند این ها امكان ارائه خدمت دارند، ممنوع می باشد.
مدت اعتبار مجوز، دو سال از تاریخ صدور است و بعد از انقضای آن با تشخیص سازمان، اعتبار آن هر بار به دفعات تا دو سال دیگر به درخواست متقاضی و با موافقت سازمان قابل تمدید خواهد بود.
متقاضی باید شركت غیردولتی بوده و در ایران به ثبت رسیده باشد و تا آخر مدت اعتبار مجوز باید این ماهیت حقوقی خویش را حفظ كند و اعتبار مجوز تا زمان حفظ ماهیت حقوقی مذكور خواهد بود. دارنده مجوز می تواند با استفاده از عاملین فروش نسبت به فروش سیم كارت های خارجی با حفظ مسئولیت و عواقب ناشی از آن اقدام نماید.
متقاضی باید برای صدور پروانه موافقت ارائه كننده اصلی یا اعطای نمایندگی به متقاضی كه به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در كشور مبداء رسیده است را به همراه نسخه ترجمه رسمی به سازمان ارائه كند.
در صورتی­كه دارنده مجوز در طول مدت اعتبار، درخواست نمایندگی فروش سیم­ كارت جدیدی را داشته باشد باید نسبت به ارائه مدارك مبحث بند ۶-۲ به سازمان جهت دریافت تائیدیه اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم تائید سازمان، دارنده مجوز مجاز به فروش سیم­ كارت مذكور نیست.
دارنده مجوز باید كلیه مشخصات مشتركین حقیقی شامل كارت ملی (و یا مشخصات گذرنامه برای اتباع خارجی)، نشانی دقیق پستی، كدپستی و شماره تماس و مشخصات كامل ثبتی مشتركین حقوقی شامل شماره، محل و تاریخ ثبت، ­آدرس و كدپستی مركز اصلی شركت همینطور مشخصات كامل كارت ملی مدیرعامل و صاحبان امضاء مجاز شركت (مطابق با مشخصات اشخاص حقیقی) را دریافت و ثبت و بعد از رویت اصل مدارك شناسایی رسمی یك كپی از آن مدارك را از مشترك دریافت و قبض فروش رسمی با ذكر شماره تلفن به مشترك عرضه نماید. فاكتورهای فروش باید با سربرگ دارنده مجوز و ذكر نام و كد عامل فروش باشد.
دارنده مجوز حق افشای هیچ یك از اطلاعات مربوط به مشترك (مانند نام، نشانی، شماره تلفن و...) را مگر به باعث دستور مراجع ذیصلاح در داخل كشور ندارد. ضوابط و مقررات این دستورالعمل و هرگونه مقررات جدید كه توسط كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب می­ رسد و توسط سازمان به دارنده مجوز ابلاغ می­ شود، برای دارنده مجوز لازم­ الاجرا است.
مسئولیت بازرسی و نظارت بر حسن انجام كار و تعهدات مندرج در این ضوابط و دستورالعمل بر عهده سازمان است و دارنده مجوز موظف است گزارش ثبت اطلاعات مشتركین مبحث ماده ۸ این دستور­العمل را به صورت دوره ه­ای هر سه ماه یك­بار به سازمان ارائه كند.
دارنده مجوز موظف است امكان دسترسی به اطلاعات مربوط به مشتركین خویش را به­ باعث ارجاع مراجع قانونی فراهم آورد. دارنده مجوز باید كلیه تمهیدات لازم را برای تولید امكان انجام وظایف قانونی نظارتی مراجع ذیصلاح در تمام طول مدت مجوز در چارچوب قوانین كشور فراهم آورد.
سازمان در قبال نگهداری اطلاعاتی كه ماهیت محرمانه دارد، مسئول بوده و صرفاً در ارتباط با وظایف قانونی خود از آنها بهره ­برداری خواهد نمود و از افشای آن ها به جز برای مقامات صالح ذیربط، مقامات قضایی و یا نهادهای قانونی بازرسی خودداری خواهد نمود؛ كه در این صورت سازمان مسئولیتی نخواهد داشت.1397/02/24
13:51:37
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: تلفن , تلفن همراه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات