رهاتل
رئیس كمیته ارتباطات مجلس خبر داد؛

كارگروه بررسی وضعیت كالاهای ایرانی فناوری اطلاعات تشكیل می گردد

كارگروه بررسی وضعیت كالاهای ایرانی فناوری اطلاعات تشكیل می گردد رهاتل: رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از تشكیل كارگروهی برای بررسی وضعیت كالاهای ایرانی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت عمل به شعار امسال (حمایت از كالای ایرانی) اطلاع داد.رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه مبحث بررسی وضعیت تولید داخل كالاهای حوزه فناوری اطلاعات پس از تعطیلات نوروز در دستور كار كمیته ارتباطات مجلس قرار می گیرد، تصریح كرد: مبحث تولید كالاهایی كه در كشور توانایی تولید دارند باید مشخص شود تا بتوان بر مبنای آن از تولیدكنندگان داخلی حمایت كرد.
وی با اشاره به اینكه در جهت پشتیبانی از تولید داخل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ردیف اختصاصی بودجه به وزارت ارتباطات تعلق گرفت، افزود: در این زمینه ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات كم بهره از جانب وزارت ارتباطات در اختیار تولیدكنندگان قرار خواهد گرفت كه این مورد در بودجه سال ۹۷ آمده است.
سبحانی فر ادامه داد: باآنكه بحث تولید سخت افزار ممكن است در كشور آنطور كه باید رونق نداشته باشد اما در بخش نرم افزار و تولید اپلیكیشن تولیدات داخلی ما حرفی برای گفتن دارند و حتی می توانند تولیدات خویش را به بازارهای خارجی صادر كنند.
رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: هم اكنون در حوزه نرم افزار فعالیت های خوبی در كشور شكل گرفته كه باید از آن حمایت كرد اما در زمینه سخت افزار تنها چند شركت معدود هستند كه باید با بررسی های بیشتر از آنها حمایت كرده تا بتوان تولید داخلی موثری داشته باشند برای مثال هم اكنون در زمینه ساخت سوئیچ و برخی تجهیزات مخابراتی تولیدات داخلی ما جوابگو هستند. در زمینه سایر تجهیزات سخت افزاری هنوز به خودكفایی نرسیده ایم و تولید آن شاید در كشور توجیه اقتصادی نداشته باشد.
وی ادامه داد: اما در زمینه نرم افزار با عنایت به توان داخلی موجود می توان به تولیدات داخلی متكی بود و نباید در این بخش از پلتفرم های خارجی بهره برد.
سبحانی فر تصریح كرد: در این زمینه پس از تعطیلات عید نوروز از وزیر ارتباطات می خواهیم كه گزارشی از وضعیت تولیدات داخلی این حوزه به مجلس عرضه كند و بعد از آن مبحث را در كارگروهی كه تشكیل خواهیم داد بررسی خواهیم كرد.

1397/01/13
16:59:40
5.0 / 5
5212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات