رهاتل

فناوری اطلاعات حلقه مفقوده مبارزه با قاچاق است

فناوری اطلاعات حلقه مفقوده مبارزه با قاچاق است رهاتل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه برای مدیریت زنده باید بتوان به صورت لحظه ای شاخص ها را پایش كرد، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق یكی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی و حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز در چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی اظهار نمود: اكنون اقتصاد مقاومتی در كشور دارای تفسیر شده و نهاد پیدا كرده و برنامه و شاخص دارد و هر شاخص قابلیت پایش پیدا می كند.
وی اضافه كرد: اصل اقتصاد مقاومتی نگاه كردن به داشته هاست و اینكه به نقاط قوت تكیه نماییم و حداكثر نیاز خویش را با استفاده از تولید داخل تامین نماییم و آنجاكه ظرفیت داریم صادرات داشته باشیم.
آذری جهرمی شبكه ملی اطلاعات را جزو پروژه های زیرساختی وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار نمود: توسعه دسترسی مردم به ظرفیت حداقل ۲۰ مگابیت تا آخر برنامه ششم توسعه از دیگر پروژه زیرساختی است كه وزارت ارتباطات در آن مسوولیت دارد.
عضو كابینه دولت تدبیر و امید از پروژه مدیریت املاك كشور بعنوان یكی دیگر از پروژه های اقتصاد مقاومتی یاد كرد و ادامه داد: در این پروژه ۲۸ دستگاه مختلف به همدیگر متصل می شوند تا بتوان موضوعاتی كه در این حوزه وجود دارد را دنبال كرد.
وزیر ICT كشور با اشاره به اینكه مطابق مبحث مشخص شده اقتصاد مقاومتی میزان مصرف داخلی دیتا باید به ۸۰ درصد و بین الملل به ۲۰ درصد برسد، خاطرنشان كرد: یكی از مباحث مهم كه مقام معظم رهبری هم در مورد آن فرمایش داشته اند، این است كه بتوانیم شاخص ها را پایش نماییم و مركزی هم میزان پیشرفت و توسعه عملكردی در عرصه اقتصاد مقاومتی را محقق كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه گاهی مبحث اقتصاد مقاومتی دستمایه رقابت های سیاسی قرار می گیرد، اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصاد كشور به رشد و باروری برسد باید به اقتصاد مقاومتی برسیم و چاره ای جز آن وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه شاخص ها كمك می كنند كه نقاط ضعف و قوت خویش را پیدا نماییم، اضافه كرد: زمانی مطابق شیوه سنتی جلساتی می گذاشتیم و دستگاه ها خوداظهاری می كردند و حسابرسی انجام می شد و سرانجام تصمیم گیری صورت می پذیرفت. درحالیكه مطابق راه حل ها و فناوری های نوین اینطور نیست و پایش لحظه ایست و در نظام اقتصادی باید فرایند داشته باشیم كه لحظه بتوانیم شاخص ها را پایش نماییم.
آذری جهرمی همینطور قاچاق را یكی از موضوعات مورد توجه در مقوله اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار نمود: مبارزه با قاچاق یكی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی است كه حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است.1396/11/30
14:03:57
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات