رهاتل

آغاز كار نسخه موبایلی دولت همراه

آغاز كار نسخه موبایلی دولت همراه رهاتل: رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به نیاز به سلامت اداری، چابك سازی، شفافیت و كاهش هزینه ها در كشور، اظهار داشت در این راستا دولت الكترونیكی با ۱۴ خوشه در كشور شروع به فعالیت نموده و از امروز نسخه موبایلی آن تحت عنوان دولت همراه آغاز به كار می نماید.


نصرالله جهانگرد امروز در مراسم رونمایی از فاز اول بهره برداری پروژه های خدمات الكترونیكی و خدمات همراه دستگاه های اجرایی در دولت یازدهم، اظهار كرد: در حال حاضر دولت الكترونیك به عنوان یك خدمت نوین در كشور آغاز می شود و در این چهار سال تلاشی برای بهره برداری آن صورت گرفته است.
وی ادامه داد: برای دیجیتال كردن خدمات در كشورها به جز كشورهای توسعه یافته غربی كه این كار در آنها رشد كرده، كشورهای آسیایی و آمریكای لاتین دو رویكرد دارند و آن تمركز بر توسعه تجارت الكترونیك و ایجاد زیرساخت ها و همچنین دولت الكترونیك و پیاده كردن زیرساخت های آن در اركان كشور است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات در ادامه بیان كرد: برای این كار لازم بود سه پدیده در كشور انجام شود، اینكه هویت یك فرد به طور دقیق قطعیت پیدا كند، هویت پول و قابلیت ثبت آن انجام شود و هویت آدرس مكان صورت بگیرد. این سه پدیده ستونهای شكل گیری سرویس ها هستند.
جهانگرد با بیان اینكه در این سال ها بروكراسی غلط رشد كرده و پیچیدگی باعث شده انواع توقعات ایجاد شود، گفت: نیاز به شفافیت، دسترسی به اطلاعات، چابكسازی، مشتری مداری، سلامت اداری باعث به وجود آمدن این پلتفرم شده است.
وی با بیان اینكه در موج اول وب سایت دستگاه ها را ایجاد كردیم، افزود: در ادامه، در آغاز دولت تدبیر و امید از سال ۹۲، شورای عالی فناوری اطلاعات تشكیل شد و ما سند چابكسازی نظام اداری تحت عنوان نقشه راه دولت الكترونیك را به تصویب رساندیم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین خاطرنشان كرد: نظام آدرس دهی كشور تحت عنوان G-NAF، انجام نظام كدگذاری تحت عنوان E-GIF، پروژه E-BOX و پالایش نظام اداری در راستای دولت الكترونیك انجام گرفته است. بدین ترتیب ۱۴ خوشه در كشور شروع به فعالیت كرده و ۱۲ دیتابیس اصلی نیز به تدریج رشد كردند.
جهانگرد ادامه داد: به همین دلیل امروز از تركیب این دستگاه ها می توانیم اعلام كنیم پلت فرم پرتال دولت الكترونیك با امكان دسترسی به خدمات دولت فراهم شده است و نسخه موبایلی آن تحت عنوان دولت همراه آغاز به كار می كند.

 

1396/05/10
23:30:38
5.0 / 5
4960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات