رهاتل

خصوصیت جدید موزیلا برای اجتناب از ردیابی اطلاعات كاربر

خصوصیت جدید موزیلا برای اجتناب از ردیابی اطلاعات كاربر رهاتل: موزیلا آپدیت جدیدی به مرورگر خود اضافه كرده كه تمام وقت اجازه ردیابی اطلاعات كاربر را نمی دهد.به گزارش رهاتل به نقل از ماشابل، مرورگر پرسرعت Firefox Quqntom متعلق به Mozilla از ماه نوامبر عرضه شده است. در همین راستا موزیلا آپدیت جدیدی برای مرورگر خود اضافه كرد كه Firefox۵۸ نام گرفته و می تواند ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته از ردیابی اطلاعات كاربر جلوگیری می كند. این خصوصیت Private Browsingنام گرفته است.
فایرفاكس یكی از اولین مرورگرهایی بود كه در سال ۲۰۱۵ خدمات جلوگیری از ردیابی اطلاعات كاربر را ارائه نمود. به عبارت دیگر این مرورگر اجازه ردیابی اطلاعات كاربران را نمی داد. با فعالسازی این ویژگی، تبلیغات، برنامه های ردیاب تحلیلی و گزینه های اشتراك گذاری ا جتماعی (كه رفتار كاربر در وب سایت ها را رصد می كردند) مسدود می شدند. قبلا برای فعالسازی این خصوصیت باید گزینه Private Browsing فعال می شد.
اما در آپدیت جدید، فرایند اجتناب از ردیابی كاربر به صورت مداوم فعال است. برای فعالسازی خصوصیت ۲۴/۷ Tracking Protection كاربر باید گزینه Prefernces را باز كرده و در بخشPrivacy and Security گزینه Always را برای Tracking Protection فعال كند.
علاوه برآن موزیلا ادعا می كند با غیر فعالسازی ردیاب ها، صفحات وب سریع تر باز می شوند.

1396/11/06
17:58:10
5.0 / 5
5198
تگهای خبر: كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات