رهاتل

ارسال هزاران آنتن جدید استارلینک به اوکراین

ارسال هزاران آنتن جدید استارلینک به اوکراین رهاتل: یک مقام دولتی ارشد اوکراین اعلام نمود این کشور با شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای دریافت هزاران آنتن جدید استارلینک به توافق رسیده است.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، میخائیلو فدروف، معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتالی اوکراین در مصاحبه ای در دفتر خود در کی یف، اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار آنتن استارلینک که خدمات اینترنتی را بوسیله ماهواره فراهم می کنند، در ماه های آتی به اوکراین ارسال می شود.

معاون نخست وزیر اوکراین اظهار داشت: شرکت اسپیس ایکس ایکس و ماسک فورا به مشکلات واکنش نشان داده و به ما کمک کردند. ایشان سپس اضافه کرد: با ماسک مستقیما صحبت کردم. او به ما اطمینان داد که به پشتیبانی از اوکراین ادامه خواهد داد. وقتی که ما یک قطعی برق شدید داشتیم، همان روز به ماسک پیام دادم و او بلافاصله واکنش نشان داد و اقداماتی را انجام داد. او وضعیت را درک می کند.

نماینده شرکت اسپیس ایکس درباره ی این مصاحبه اظهار نظر نکرد.

ماهواره های اسپیس ایکس قسمتی از شبکه استارلینک هستند که دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت را بوسیله آنتن به زمین فراهم می کنند. استارلینک نقش مهمی در جنگ در اوکراین داشته که طی آن ارتش روسیه به تخریب ارتباطات اوکراین متمرکز شده است. آنتن های استارلینک به نیروهای اوکراینی اجازه داده است تماس زمینی خودرا حفظ کنند.

ماسک در ابتدا، به عنوان یک قهرمان مورد تمجید قرار گرفته بود اما در اکتبر پس از آن که در توییتی نوشت کی یف باید بی طرف بماند و زمینهای مورد مناقشه را در ازای یک توافق صلح به روسیه واگذار کند، خشم مقامات اوکراینی را برانگیخت.

فدروف اظهار داشت: اوکراین از زمان شروع جنگ حدود ۲۲ هزار آنتن استارلینک را دریافت کرده است. بااینکه هنوز هیچ قراردادی وجود نداشته اما دولتهای کشورهای گوناگون اتحادیه اروپا حاضر هستند قسمتی از پول این تجهیزات را پرداخت کند فدروف بدون اشاره به نام این دولتها، اظهار داشت: تا حالا مسائل مالی حل شده و اوکراین باید تامین مالی بیشتری در بهار فراهم آورد.

معاون نخست وزیر اوکراین اظهار داشت: هیچ جایگزینی برای ارتباطات ماهواره ای وجود ندارد.

مقامات اوکراینی می گویند اوکراین درحال آماده شدن برای بدترین سناریوی ممکنست که تحت آن، تامین برق، گرمایش و آب ممکنست برای روزها یا هفته های متمادی در صورت اقدام روسیه برای تخریب زیرساخت انرژی این کشور، قطع شود. حدود نیمی از زیرساخت انرژی اوکراین لطمه دیده و ارتباطات موبایل و اینترنت نیز ممکنست به همین ترتیب، به شکل قابل توجهی محدود شود.

آنتن های استارلینک به برق نیاز دارند اما برق آنها می تواند بوسیله ژنراتورها یا پاوربانک تامین گردد.

برنامه اضطراری اوکراین شامل استفاده از هزاران نقطه شکست ناپذیر است که بوسیله آنها، نیروهای اوکراینی می توانند دسترسی بدون اختلال به برق، گرمایش و اینترنت داشته باشند که برخی از آن توسط آنتن های استارلینک فراهم می شود.

فدروف اظهار داشت: ما آماده ایم تا به مدت یک ماه، بدون برق و با حداقل شبکه موبایل و پیام کوتاه سر نماییم. درباب اینترنت، ما استارلینک های زیادی داریم اما مسئله اصلی این است که به توافق رسیده ایم تا محموله دیگری دریافت نماییم که برای تثبیت اتصال برای وضعیت های بحرانی، استفاده خواهد شد.

شرکت های فناوری اوکراین، منبع بزرگ تقاضا برای برق هستند. فناوری از نظر تولید درآمد صادراتی در بین صنایع اوکراین، در رتبه دوم قرار دارد. بااینکه فروش شرکت های فناوری اوکراینی برمبنای سالانه حتی در دوران جنگ افزایش داشته اما اکتبر اولین ماهی بود که درآمد این شرکتها در بحبوحه قطعی برق، کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، معاون نخست وزیر اوکراین اظهار داشت: این وضعیت با خرید آنتن های استارلینک و ژنراتورها توسط شرکت ها، تثبیت شده و الان ما به قراردادهایمان عمل می نماییم.
1401/09/29
13:49:58
5.0 / 5
3897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات