رهاتل
وزیر ارتباطات خبر داد

صادرات اولین محموله مخابراتی ایران

صادرات اولین محموله مخابراتی ایران به گزارش رهاتل، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشکیل شورای عالی فضایی پس از 10 سال و مصوبات آن اشاره و اشاره کرد: ایران اکنون جزو 10 کشور دارای فناوری فضایی است و برنامه داریم تا اختتام دولت سیزدهم، ماهواره های سنگین را در مدارهای لئو قرار دهیم.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نماز جمعه شهر ساری در سخنانی ضمن اشاره به کار شبانه روزی و مجاهدانه تمام اعضای دولت، اظهار نمود: دولت سیزدهم دولتی مردمی و عدالت محور است که در تلاش است با کار مجاهدانه مشکلات پیچیده کشور را حل کند.
وی ضمن اشاره به سفرهای رئیس جمهور در یک سال گذشته، اضافه کرد: دولت به دنبال انجام کارهای بزرگی است که در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.
زارع پور شجاعت در اجرای طرح مردمی سازی یارانه را یکی از این کارها عنوان نمود و اظهار داشت: این اقدام رانت و فساد را در این عرصه از بین می برد و برکات آن در آینده مشخص می شود.
وی ایجاد نهضت واکسیناسیون و کاهش مرگ و میر کرونا را یکی دیگر از اقدامات دولت دانست وبیان کرد: ۶ میلیون بیمه نشده نیز در یک سال قبل بیمه شدند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعامل و ارتباط عزت مدارانه با کشورهای همسایه و دیگر کشورها را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در یک سال قبل اعلام نمود و افزود: تا حالا بیش از صد هیات تجاری بین ایران و کشورهای مختلف در رفت و آمد بوده اند و ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شده و یا در حال انجام می باشد.
بر طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی به پرتاب ماهواره خیام با همکاری روسیه نیز اشاره نمود و خبر داد: تصاویر دریافتی ماهواره خیام به زودی منتشر می شود و یکی از استان هایی که می تواند برای کارکردهای مختلف از این تصاویر استفاده نماید استان مازندران است.
همین طور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به راه اندازی درگاه خدمات دولت هوشمند، اضافه کرد: تا حالا ۲۰ درصد خدمات بوسیله این درگاه ارائه می شود و برنامه داریم تا اختتام این دولت با ارائه تمام خدمات دولتی کسی نیاز به مراجعه نداشته باشد و از منزل با گوشی یا کامپیوتر خود از خدمات دولتی بهره مند شود.
زارع پور ایجاد دسترسی فیبر نوری برای منازل و کسب و کارها، پشتیبانی از شبکه های اجتماعی و پلتفرهای بومی را از دیگر برنامه های وزارت ارتباطات عنوان نمود.
وی نیروی انسانی را مهم ترین سرمایه کشور دانست و تصریح کرد مشکلات کشور به دست جوانان ایرانی قابل حل است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: قطار پیشرفت و توسعه فناوری در کشور درحال حرکت است و با تلاش جوانان هیچ زمانی متوقف نمی گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور در دیدار با مردم روستای سوادکوه، ضمن اشاره به پیشرفت کشور در ابعاد مختلف در سالهای پس از انقلاب، اظهار نمود: این پیشرفت ها کمتر گفته می شود و دشمن نیز برای ناامید کردن مردم برنامه دارد تا ذهن آنان را تغییر دهد. باید پیشرفت های کشور گفته شود تا امید در مردم افزایش یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به توسعه شرکتهای دانش بنیان در چند سال قبل اشاره نمود و خبر داد: در چند روز آینده اولین محموله مخابراتی تولید ایران به برخی کشورها صادر می شود.
وی ضمن اشاره به صادرات دستگاه مونیتورینگ به ۹۰ کشور و پیشرفت های فضایی تشریح کرد: جوانان ما امروز با کار عالمانه و شبانه روزی درحال فعالیت هستند و تمام شاخص ها رو به پیشرفت است، البته برخی نقصان ها هم وجود دارد که دولت سیزدهم با کار بیشتر به دنبال مرتفع ساختن این مشکلات است.
زارع پور سفر رئیس جمهور در یک سال به ۳۱ استان را بی سابقه توصیف کرد و اظهار داشت: پیش از هر سفر استانی هفته ها کار کارشناسی برای مصوبات دولت صورت می گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگر از سخنان خود به وضعیت ارتباطات روستاها اشاره نمود و اظهار داشت: در یک سال قبل ۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان سوادکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و تا آخر سال نیز ۱۶ روستا به این شبکه متصل می شوند.
وی تصریح کرد: مشکل ارتباطات روستای جمشید آباد تا آخر سال جاری مرتفع و این روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شود.
زارع پور اضافه کرد: با اتمام روستاهای بالای ۲۰خانوار، روستاهای زیر ۲۰ خانوار با اولویت روستاهای گردشگری در برنامه قرار می گیرد.
منبع:

1401/06/05
21:50:38
5.0 / 5
353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات