رهاتل

همه گیری كووید-۱۹ تفكر جهانی و عملكرد محلی را تسریع كرده است

همه گیری كووید-۱۹ تفكر جهانی و عملكرد محلی را تسریع كرده است به گزارش رهاتل خراسان رضوی طبق گزارش جدیدی که روز گذشته انتشار یافت، بیماری همه گیر کووید-۱۹ شرکتهای جهانی را بر آن داشته است تا به عملیات محلی و انعطاف پذیرتر روی آورند.


به نقل از بیزینس، این گزارش که توسط اجلاس جهانی تولید و صنعتی سازی (GMIS) و شرکت مشاوره پرایس واتر هاوس کوپرز (PwC) عرضه شده است، نشان داده است که خیلی از شرکت ها از فعالیت در سطح جهانی به یک مدل تلفیقی از عملیات «جهانی محلی» منتقل شده اند.
در این گزارش آمده است، بااین وجود، فرصت ها و خطرات در ارتباط با جهانی محلی سازی - روشی برای اداره یک تجارت جهانی که به اندازه کافی سریع است تا با نیازهای محلی هم سازگار باشد - در کشورهای مختلف متفاوت می باشد.
آنیل خورانا، مدیر PwC در ایالات متحده اظهار داشت: «بحران کووید-۱۹ هنگامی رخ داد که زنجیره های تأمین جهانی از قبل تحت فشارهای جدید تعرفه ها و محدودیت های ناشی از اختلافات تجاری بودند.»
عمل متعادل سازی با عنایت به جهانی محلی سازی امکان دارد برای کشورهای مختلف متفاوت باشد، اما در اصل به عملیات جهانی سریع و چند مکانه، استفاده از فن آوری و دیجیتال سازی برای اطمینان از بینش و تصمیمات مبتنی برداده، شفافیت و انعطاف پذیری بیشتر و حتی کار آیی بهتر متکی در مقیاس کمتر از جهانی متکی است.
در این گزارش که بر خاورمیانه، آلمان، هند، ایالات متحده، انگلیس و چین متمرکز بود، آمده است که مشاغل برای به حداقل رساندن مشکلات ناشی از همه گیری باید جایگاه محلی خود، استفاده از رباتیک در تولید و تدارکات را افزایش و مدل هزینه تولید و منابع را تغییر دهند.
این مطالعه به دنبال جلسات پنل آنلاین در سری دیجیتال GMIS تهیه شده است. در این جلسات که طی چند ماه گذشته برگزار شد، بحث تغییر روز افزون به سمت جهانی محلی سازی در مقیاس ملی به علت همه گیری و تأثیر آن بر عملیات و زنجیره های تأمین بحث شد.
بدر العلما، رئیس کمیته سازمان دهی GMIS اظهار داشت: «دیجیتالی سازی برای به کارگیری و اجرای استراتژی های موفقیت جهانی مهم می باشد.»
اگر تولیدکنندگان نتوانند قدرت دیجیتالی شدن را تشخیص دهند، احیانا شاهد از بین رفتن قدرت رقابتی خود خواهند بود. در سراسر خاورمیانه، کشورها با داشتن اولویت بالقوه انقلاب دیجیتال، دائما به دنبال راه هایی برای پشتیبانی از سازمان ها هستند.
باوجود چالش های ناشی از همه گیری، PwC اعتقاد دارد که خاورمیانه برای یک سفر موفقیت آمیز در جهانی محلی سازی به خوبی آماده شده است.
بشار الجواری، شریک PwC خاورمیانه اظهار داشت: «در سالهای اخیر کشورهای خاورمیانه سرمایه گذاری گسترده ای در فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) انجام داده اند تا وابستگی خویش را به درآمد نفت کاهش دهند.»
«درنتیجه، تولیدکنندگان در خاورمیانه حالا به فناوری برای مدرن سازی و بومی سازی زنجیره های تأمین و تولید دسترسی دارند.»1399/11/09
12:15:49
0.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات