رهاتل
همه ویژگی های گوشواره های جدید اپل؛

ایرپادهای جدید اپل رونمایی گردید

ایرپادهای جدید اپل رونمایی گردید به گزارش رهاتل شركت اپل از ایرپادهای جدید خود معروف به ˮایرپاد پروˮ(AirPod Pro) با طراحی جدید و خصوصیت های مبتكرانه نظیر لغو نویز فعال با قیمت ۲۴۹ دلار رونمایی نمود.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت اپل از ایرپادهای جدید خود با طراحی تازه با بعضی از خصوصیت های ابتكاری قابل توجه رونمایی نمود.
"ایرپاد پرو" جدید دارای لغو نویز فعال، صدای همه جانبه و طراحی جدیدی است كه برای قرارگیری بهتر در گوش ها طراحی شده است. این گوشواره های بی سیم جدید را می توان با قیمت ۲۴۹ دلار از سایت اپل(Apple.com) از امروز سفارش داد و از ۳۰ اكتبر(فردا) هم در فروشگاه ها عرضه می شود.
ایرپادهای جدید طراحی جدیدی را عرضه می دهند كه نشان دهنده امضای اپل است. برای نخستین بار در تاریخ اپل، هندزفری های اپل دارای نوك های سیلیكونی قابل تنظیم در سه اندازه مختلف است تا بتواند در گوش های مختلف قرار گیرد.
اپل همینطور ادعا می كند ایرپادهای جدید دارای سیستم تهویه نوآورانه برای برابر كردن فشار و به حداقل رساندن ناراحتی های رایج به خاطر قرارگیری نامناسب در گوش و تكان خوردن و درآمدن ایرپاد از گوش است.
یكی از خصوصیت های قابل توجه ایرپادهای جدید این است كه ضد عرق و ضد آب هستند، به این مفهوم كه می توان از آنها در فعالیت های مختلف نظیر ورزش بهره برد.


اما لغو نویز فعال(Active Noise Cancellation) در ایرپادهای جدید اساسا برجسته ترین فناوری این ایرپادها است. دو میكروفون همراه با نرم افزار پیشرفته به هر ایرپاد امكان می دهد به صورت فعال سر و صدای مزاحم محیط اطراف خویش را لغو كند. این بدان معناست كه انجام مكالمات و گوش دادن به موسیقی نسبت به نسل قبلی بیشتر قابل درك بوده و واضح تر خواهد بود.
یكی از میكروفون ها رو به بیرون است و صدای خارجی را برای تجزیه و تحلیل تشخیص می دهد. بعد از آنكه صدای بیرونی از فیلتر ایرپاد گذشت، ایرپاد یك موج معادل اما معكوس بوجود می آورد تا صدای مزاحم پس زمینه را لغو كند. میكروفون دیگر هم رو به داخل گوش است و هرگونه سر و صدایی را كه از داخل كانال گوش در می آید را لغو می كند.
اپل می گوید خصوصیت حذف نویز به صورت پیوسته با سرعت ۲۰۰ بار در ثانیه كار می كند.
احتمالاً همه ما تابحال در مورد لغو نویز فعال چیزهایی شنیده بودیم، اما به نظر می آید فناوری صدای همه جانبه(Immersive Sound) یك اصطلاح جدید ساخت اپل برای تكنولوژی جدید آنها است. "صدای همه جانبه" به این مفهوم است كه ایرپاد پرو جدید اكولایزر تطبیقی ​​خواهد داشت كه ظاهراً تنظیمات خویش را با شكل گوش های كابر تنظیم می كند. همینطور یك تقویت كننده برد دینامیك تعبیه شده است كه صدای شفافی تولید می كند.


این ها در حالی است كه یك مزیت اضافه شده به ایرپادهای جدید كه فوق العاده هم هست، افزایش عمر باتری آن است.
یكی دیگر از خصوصیت های جدید ایرپادهای جدید چیزی است كه اپل آنرا "حالت شفافیت"(Transparency Mode) می نامد. این حالت به كاربران امكان می دهد ضمن شنیدن موسیقی یا مكالمه، صدای محیط اطراف خویش را هم بشنوند تا بعنوان مثال پشت فرمان صدای بوق خودرو های دیگر را بشنوند و ایمنی آنها به خطر نیفتد.
ایرپادهای جدید یك سنسور نیروی جدید هم دارند كه امكان پخش، توقف و رد كردن موسیقی و قطع مكالمات را آسان تر می كند و البته حالت شفافیت را هم روشن می كند.
با ایرپاد پرو می توان در حالت نرمال حداكثر تا ۵ ساعت كار كرد و در حالت لغو نویز فعال هم تا ۴.۵ ساعت شارژ نگه خواهد داشت. همینطور با یك مرتبه شارژ می توان ۳.۵ ساعت مكالمه كرد، در حالیكه جعبه شارژر آن تنها در ۱۵ دقیقه ایرپادها را شارژ می كند.
همانطور كه اشاره شد ایرپادهای جدید دارای نوك های قابل تنظیم سیلیكونی هستند، در حالیكه سنسور داخلی در انتخاب سایز مناسب به كاربر كمك می نماید. ایرپاد می تواند تشخیص دهد كه آیا آنها به خوبی جا گرفته اند و اگر احساس احتیاج به تغییر كند، به كاربر اخطار می دهد.


همینطور یك خصوصیت جدید به نام "اشتراك صدا"(Audio Sharing) وجود دارد كه به هر كسی كه دارای یك جفت ایرپاد است امكان می دهد نزدیك شود و طی یك ثانیه به صورت خودكار به ایرپاد دیگر متصل شود.
در نهایت اینكه ایرپادهای جدید دارای یك خصوصیت خوانش پیام و تماس هستند كه به محض دریافت تماس یا پیام می تواند پیام ها یا شماره تماس ها را برای كابر بخواند تا دیگر نیازی به بیرون آوردن گوشی از جیب نباشد.1398/08/08
15:25:05
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: اپل , باتری , تكنولوژی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات