رهاتل
یك مقام مسئول در پژوهشگاه فضایی:

آماده باش بالن ارتباطی برای نیاز احتمالی به خدمات دهی به زائرین

آماده باش بالن ارتباطی برای نیاز احتمالی به خدمات دهی به زائرین به گزارش رهاتل رئیس پژوهشكده سامانه حمل و نقل فضایی از آماده باش بالن ارتباطی برای تامین نیاز احتمالی در خدمات دهی به زائرین اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: قابلیت نصب ۲ بالن در دو مرز مهران و خسروی وجود دارد.رحیم احسانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه با عنایت به تكمیل ظرفیتهای ارتباطی، كمیته تامین ارتباطات اربعین حسینی، امسال برنامه ای جهت استفاده از بالن ارتباطی در مرزهای كشور برای عرضه خدمات به زائرین ندارد، اظهار داشت: در صورتیكه شرایط بحرانی پیش بیاید، به سرعت بالن فضایی را برای سرویس دهی خدمات ارتباطی به زائرین اربعین مستقر می نماییم.
وی با اشاره به اینكه كمتر از ۲۴ ساعت امكان نصب تجهیزات بالن فضایی در پایانه های مرزی وجود دارد، اضافه كرد: با عنایت به اینكه در روزهای راهپیمایی اربعین ترافیك و ازدحام زائرین طولانی است، امكان نصب تجهیزات با سرعت بیشتر وجود ندارد اما ما در پژوهشگاه فضایی ایران در حالت آماده باش قرار داریم تا به سرعت در صورت اعلام احتیاج به منطقه اعزام شویم.
احسانی با اشاره به اینكه برای مثال در زلزله پلدختر، بالن فضایی در فاصله ۲۴ ساعت و با اعزام تیم های عملیاتی از تهران استقرار یافت، افزود: تیم های فنی و عملیاتی ما در حالت آماده باش كامل برای عرضه سرویس دهی از راه بالن فضایی هستند.
رئیس پژوهشكده سامانه حمل و نقل فضایی تصریح كرد: سال قبل در روزهای اربعین، بالن فضایی جدای از بحث بحران و برای خدمات دهی به زائرین، در مرز مهران مستقر شده بود اما به علت وقوع طوفان و از بین رفتن زیرساختها، این بالن موفق به سرویس دهی مداوم طی دو روز به زائرین و ساكنان منطقه شد تا وضعیت خدمات ارتباطی به ثبات برسد.
وی اظهار داشت: بالن ارتباطی به صورت همزمان قابلیت عرضه خدمات مخابراتی از راه فناوری «وای فای» و «LTE » را دارد و تقویت آنتن های بی سیم و هم پایش وضعیت و محیط تحت پوشش، از دیگر قابلیتهای آن است.
احسانی با اشاره به اینكه فعلا از جانب كمیته تامین ارتباطات اربعین اعلامی برای آنكه خدماتی در راه حركت زائرین عرضه دهیم، نشده است، افزود: البته حتی اگر شرایط خیلی بحرانی و اضطراری شود، قابلیت نصب ۲ بالن به صورت همزمان در مرزهای مهران و خسروی هم وجود خواهد داشت.

1398/07/17
22:10:14
5.0 / 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات